rss

Přečtěte si nejzajímavější články o autech na téma vodíkový pohon

První vodíkový vůz Toyota Mirai přijíždí na český trh

20.4.2021   Toyota , vodíkový pohon

V České republice odstartoval prodej prvního osobního automobilu na vodíkové palivové články Toyota Mirai. Aktuální model je již druhou generací vodíkového elektromobilu, která se může pochlubit dojezdem 650 km. Natankování přitom nezabere více než 5 minut. Cena nové Mirai na českém trhu začíná na 1,7 milionu korun.

Číst více

Vodíková Toyota Mirai nové generace: Dojezd 650 km a nový atraktivní vzhled

30.11.2020   Toyota , vodíkový pohon

Toyota Mirai nové generace posouvá technologii elektromobilů na palivové články na vyšší úroveň. Přináší více dynamiky, moderního stylistického ztvárnění a lepší jízdní vlastnosti. 

Číst více

Hyundai NEXO stanovilo nový rekord v dojezdu vodíkových automobilů

3.12.2019   Hyundai , vodíkový pohon

Známý francouzský vzduchoplavec a prezident nadace Solar Impulse Foundation Bertrand Piccard překonal světový rekord v nejdelší ujeté vzdálenosti na jednu nádrž paliva s vozidlem poháněným vodíkem.

Číst více

Expozice Hyundai na veletrhu NACV reprezentuje strategii FCEV Vision 2030

30.10.2019   Hyundai , užitkové vozy , vodíkový pohon

Společnost Hyundai Motor Company (HMC) odhalila na severoamerickém veletrhu užitkových vozidel NACV (North American Commercial Vehicle Show) dvě nové studie. Oba koncepty jsou ukázkou produktů strategického plánu „Fuel Cell Electric Vehicle (FCEV) 2030 Vision“, zaměřeného na široké využití techniky palivových článků na vodík.

Číst více

Koncepční vozy Hyundai NEXO a Sonata Hybrid dosáhly rychlostních rekordů

29.10.2019   Hyundai , hybridní pohon , SUV , vodíkový pohon

Týmy inženýrů Hyundai z obou stran Tichého oceánu se 25. září 2019 pokusily na solných pláních Bonneville o stanovení dvou nových rychlostních rekordů, a to s SUV NEXO, poháněným palivovými články (170,811 km/h), a se sedanem Sonata Hybrid (264,952 km/h).

Číst více