31.3.2023

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV , vodíkový pohon

Toyota slaví 30 let na českém trhu

Toyota v letošním roce slaví 30 let na českém trhu a loňský rok byl pro Toyotu i Lexus nejúspěšnějším obdobím v třicetileté historii obou značek v Česku. Toyota meziročně zvýšila prodej o 15 procent na 13 728 vozů, Lexus rostl s 881 registracemi o 60 procent na prémiovém trhu. Toyota se tak stala čtvrtou nejprodávanější značkou v Česku a v růstu pokračuje i v letošním roce, kdy je podle předběžných údajů za tři měsíce s více než 4600 prodanými vozy na třetí pozici na trhu s podílem přes 8,2 procenta.
 


22.3.2023

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , vodíkový pohon

Opel Vivaro-e a Vivaro-e HYDROGEN

Významný distributor léků ověřuje v běžném provozu dodávky Opel Vivaro-e a Vivaro-e HYDROGEN. Výhodou je lokálně bezemisní provoz a dostatečný akční rádius. Citlivý náklad se přepravuje v perfektně klimatizované skříni.


27.2.2023

  elektrický pohon , elektromobily , vodíkový pohon

Vodíkový vůz BMW iX5 Hydrogen

BMW Group představuje zástupcům mezinárodních médií první vozy pilotní flotily, které budou uvedeny do provozu v průběhu letošního roku. Po čtyřech letech vývojových prací vstupuje vodíkové BMW iX5 Hydrogen a celý vývojový projekt do další kritické fáze.


6.12.2022

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , vodíkový pohon

Prototyp Corolla Cross Hydrogen Concept

Prototyp Corolla Cross Hydrogen Concept rozšiřuje multi-technologický přístup Toyota k nulovým emisím. Cesta Toyoty k uhlíkové neutralitě v rámci různorodých zákaznických potřeb a podmínek jednotlivých trhů spočívá ve vývoji a nabízení vícero technologií, z nichž si zákazníci sami mohou vybrat a jít vlastní cestou k nulovým emisím.


2.12.2022

  BMW , vodíkový pohon

Výroba malé série BMW iX5 Hydrogen

BMW Group zahajuje výrobu vodíkového modelu BMW iX5 Hydrogen. Výroba malé série vozu na vodíkový pohon probíhá na pilotní výrobní lince v mnichovském Výzkumném a inovačním centru (FIZ). Vůbec první Sports Activity Vehicle (SAV) s technologií vodíkových palivových článků již během vývojové fáze absolvovalo intenzivní testovací program v náročných podmínkách. Nyní bude od jara 2023 ve vybraných regionech využíváno jako technologická ukázka mobility bez lokálně produkovaných emisí CO2.


2.12.2022

  Toyota , vodíkový pohon

Toyota zahajuje vývoj vodíkového Hiluxu

Společnost Toyota Motor Manufacturing UK prostřednictvím centra pro pokročilé pohony (APC) obdrží dotaci na vývoj modelu Hilux poháněného palivovým článkem. Cílem projektu ve spolupráci s partnery z Velké Británie je upravit komponenty druhé generace palivových článků od Toyoty používané i nejnovější Toyotou Mirai.


11.10.2022

  Peugeot , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , vodíkový pohon

Peugeot na autosalonu v Paříži

Značka Peugeot od 17. do 23. října 2022 vystaví své novinky na mezinárodním autosalonu na výstavišti Porte de Versailles v Paříži. Značka se představí před francouzským publikem, které ji dle průzkumů vyhlásilo preferovanou francouzskou značkou  v rámci všech kategorií produktů.


22.9.2022

  Hyundai , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy , vodíkový pohon

Hyundai a IVECO na IAA v Hannoveru

Společnosti Hyundai a Iveco Group mají v oblasti trvalé udržitelnosti ambiciózní cíle, což potvrzují i jejich individuální závazky a iniciativy. Nedávno se mezi ně zařadila také jejich nově navázaná spolupráce, kterou využívají k urychlení přechodu na nulovou bilanci emisí oxidu uhličitého. Od podepsání memoranda o shodě v březnu 2022 vznikla v různých technických oblastech řada společných pracovních skupin, zkoumajících možnosti vzájemných synergií při vývoji elektricky poháněných vozidel a alternativních pohonů.


15.9.2022

  Toyota , vodíkový pohon

Vodíkové vozy Toyota v Karlových Varech

Karlovarský autorizovaný partner Toyoty Auto Eder dokončuje první tuzemskou specializovanou servisní dílnu pro vodíkové vozy. Nový servis cílí na tzv. stupeň Alfa, což je nejvyšší možná úroveň servisního zázemí, která umožní komplexní servisní opravy modelu Toyota Mirai, včetně zásahů do systému palivových článků vozidla.


1.9.2022

  BMW , vodíkový pohon

BMW zahajuje výrobu BMW iX5 Hydrogen

Předseda představenstva BMW AG Oliver Zipse a Frank Weber, člen představenstva BMW AG zodpovědný za vývoj, se 31. srpna sešli, aby společně zahájili výrobu systémů palivových článků v mnichovském firemním kompetenčním centru pro vodík. Důvodem tohoto setkání je malá série vodíkových vozů BMW iX5 Hydrogen, které budou od konce letošního roku do testovacího a demonstračního provozu uváděny po celém světě. Kombinace palivových článků a vysokovýkonné baterie má obohatit nabídku společnosti o unikátní formu pohonu pro prémiový segment. BMW Group má v technologii vodíkového pohonu vizionářskou a průkopnickou roli, jejímž cílem je dosáhnout diverzifikovanějšího přechodu na bezemisní mobilitu.


30.8.2022

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , vodíkový pohon

Toyota roadshow s nízkoemisními vozy

Toyota představuje své nízkoemisní technologie na celorepublikové roadshow nazvané Beyond Zero po tuzemských dealerstvích značky. Akce začne 7. září v prostorách centra Emil Frey na pražském Černém mostě a skončí 4. listopadu v showroomu Dolák v Českých Budějovicích.


4.8.2022

  Hyundai , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy , vodíkový pohon

Hyundai: Nákladní vozidla XCIENT Fuel Cell

Značka Hyundai oznámila, že do Německa, které je největším trhem užitkových vozidel v Evropě, doveze těžká nákladní vozidla XCIENT Fuel Cell.