5.9.2023

  Auto novinky , Pick-up , Toyota , elektromobily , vodíkový pohon

Toyota odhalila prototyp Hiluxu na vodíkový palivový článek

Toyota ve Velké Británii odhalila prototyp elektrického modelu Hilux na vodíkový palivový článek. Nový pohon využívá klíčové prvky vodíkové Toyoty Mirai, takže neprodukuje žádné výfukové emise. Vychází z něj pouze čistá voda.


12.6.2023

  Citroën , Peugeot , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , užitkové vozy , vodíkový pohon

Peugeot a Citroën na vodíkový pohon

Skupina Stellantis, jakožto první výrobce na světě, který uvedl na trh sériová užitková a osobní vozidla Peugeot e-Expert a Citroën ë-Jumpy na vodíkový pohon, a Hype, nezávislý subjekt nabízející čistě vodíková řešení mobility, oznámily partnerství v oblasti dodávek a provozu vozidel na vodíkový pohon. První etapa projektu proběhne už v roce 2023 a bude zahrnovat první dodávku flotily 50 bezemisních taxi vozů (Crit'Air 0) pro přepravu osob s omezenou schopností pohybu a orientace. Tyto vozy budou jezdit v Paříži. 


19.5.2023

  Hyundai , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , vodíkový pohon

Hyundai představil repliku Pony Coupe Concept

Značka Hyundai u Comského jezera v Itálii ve světové premiéře představila repliku studie Pony Coupe Concept – téměř 50 let po debutu původního koncepčního vozu. Originální Pony Coupe Concept, odhalený na Turínském autosalonu 1974, je významným automobilem v historii značky Hyundai a jejího designu. 


5.4.2023

  Mini , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , vodíkový pohon

Nová generace MINI Countryman

Nové MINI Countryman v sobě spojuje pocit z jízdy jako v elektrické motokáře s minimální ekologickou stopou a pokračuje v úspěšné tradici největšího modelu MINI. Zahájení výroby v továrně BMW Group v Lipsku proběhne v listopadu 2023; bude prvním modelem MINI vyráběným v Německu.


31.3.2023

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV , vodíkový pohon

Toyota slaví 30 let na českém trhu

Toyota v letošním roce slaví 30 let na českém trhu a loňský rok byl pro Toyotu i Lexus nejúspěšnějším obdobím v třicetileté historii obou značek v Česku. Toyota meziročně zvýšila prodej o 15 procent na 13 728 vozů, Lexus rostl s 881 registracemi o 60 procent na prémiovém trhu. Toyota se tak stala čtvrtou nejprodávanější značkou v Česku a v růstu pokračuje i v letošním roce, kdy je podle předběžných údajů za tři měsíce s více než 4600 prodanými vozy na třetí pozici na trhu s podílem přes 8,2 procenta.
 


22.3.2023

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , vodíkový pohon

Opel Vivaro-e a Vivaro-e HYDROGEN

Významný distributor léků ověřuje v běžném provozu dodávky Opel Vivaro-e a Vivaro-e HYDROGEN. Výhodou je lokálně bezemisní provoz a dostatečný akční rádius. Citlivý náklad se přepravuje v perfektně klimatizované skříni.


27.2.2023

  elektrický pohon , elektromobily , vodíkový pohon

Vodíkový vůz BMW iX5 Hydrogen

BMW Group představuje zástupcům mezinárodních médií první vozy pilotní flotily, které budou uvedeny do provozu v průběhu letošního roku. Po čtyřech letech vývojových prací vstupuje vodíkové BMW iX5 Hydrogen a celý vývojový projekt do další kritické fáze.


6.12.2022

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , vodíkový pohon

Prototyp Corolla Cross Hydrogen Concept

Prototyp Corolla Cross Hydrogen Concept rozšiřuje multi-technologický přístup Toyota k nulovým emisím. Cesta Toyoty k uhlíkové neutralitě v rámci různorodých zákaznických potřeb a podmínek jednotlivých trhů spočívá ve vývoji a nabízení vícero technologií, z nichž si zákazníci sami mohou vybrat a jít vlastní cestou k nulovým emisím.


2.12.2022

  BMW , vodíkový pohon

Výroba malé série BMW iX5 Hydrogen

BMW Group zahajuje výrobu vodíkového modelu BMW iX5 Hydrogen. Výroba malé série vozu na vodíkový pohon probíhá na pilotní výrobní lince v mnichovském Výzkumném a inovačním centru (FIZ). Vůbec první Sports Activity Vehicle (SAV) s technologií vodíkových palivových článků již během vývojové fáze absolvovalo intenzivní testovací program v náročných podmínkách. Nyní bude od jara 2023 ve vybraných regionech využíváno jako technologická ukázka mobility bez lokálně produkovaných emisí CO2.


2.12.2022

  Toyota , vodíkový pohon

Toyota zahajuje vývoj vodíkového Hiluxu

Společnost Toyota Motor Manufacturing UK prostřednictvím centra pro pokročilé pohony (APC) obdrží dotaci na vývoj modelu Hilux poháněného palivovým článkem. Cílem projektu ve spolupráci s partnery z Velké Británie je upravit komponenty druhé generace palivových článků od Toyoty používané i nejnovější Toyotou Mirai.


11.10.2022

  Peugeot , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , vodíkový pohon

Peugeot na autosalonu v Paříži

Značka Peugeot od 17. do 23. října 2022 vystaví své novinky na mezinárodním autosalonu na výstavišti Porte de Versailles v Paříži. Značka se představí před francouzským publikem, které ji dle průzkumů vyhlásilo preferovanou francouzskou značkou  v rámci všech kategorií produktů.


22.9.2022

  Hyundai , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy , vodíkový pohon

Hyundai a IVECO na IAA v Hannoveru

Společnosti Hyundai a Iveco Group mají v oblasti trvalé udržitelnosti ambiciózní cíle, což potvrzují i jejich individuální závazky a iniciativy. Nedávno se mezi ně zařadila také jejich nově navázaná spolupráce, kterou využívají k urychlení přechodu na nulovou bilanci emisí oxidu uhličitého. Od podepsání memoranda o shodě v březnu 2022 vznikla v různých technických oblastech řada společných pracovních skupin, zkoumajících možnosti vzájemných synergií při vývoji elektricky poháněných vozidel a alternativních pohonů.