3.3.2023

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily , sportovní vozy

Tým ABT CUPRA XE se chystají na Extreme E

Jezdci týmu ABT CUPRA XE se chystají ve svých domovských zemích, Kataru a Švédsku, na další sezonu „elektrické odysey“. Dvojice jezdců trénuje v různých terénech se stejným impulzem: vystoupat po skvělých výkonech v posledních loňských závodech na nejvyšší stupeň vítězů v Extreme E.


3.2.2023

  Cupra , Seat , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Úspěchy SEAT a CUPRA FLEET DERBY 2023

Značkám SEAT a CUPRA se na českém fleetovém trhu daří a potvrzují to i aktuální výsledky prestižní ankety FLEET DERBY 2023. Porotce ankety zaujal dynamický rozvoj ambiciózní značky CUPRA na českém trhu. Zatímco v roce 2021 se prodalo 643 vozů CUPRA, loni to bylo již 2313 vozů, což znamená nárůst prodeje o téměř 260 %. Za své mimořádné výkony si tak ze slavnostního vyhlášení výsledků ankety FLEET DERBY 2023 odnesl ocenění Firemní prodeje roku 2022 Petr Schmidt, který má na startosti fleetové prodeje značek CUPRA a SEAT. Dalším úspěchem v anketě FLEET DERBY 2023 je třetí místo ve třídě Referentské vozy pro SEAT Leon Sportstourer.


13.12.2022

  Cupra

CUPRA Formentor VZ5 zážitky na ledu

Už samotné řízení vozu s výkonem, jaký má CUPRA Formentor VZ5, je výjimečným zážitkem. Ale toto potěšení může být ještě extrémnější, pokud se s tímto vozem vydáte na tratě pokryté ledem ve finském Laponsku. Jezdec značky CUPRA Jordi Gené jezdil s nejvýkonnějším modelem této značky až na samém limitu v nejsevernějším finském regionu, aby ukázal, že nevšední výkony exkluzivního modelu Formentor VZ5 jsou perfektní pro všechny terény.


5.12.2022

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily , SUV

CUPRA odhalila model CUPRA Terramar

CUPRA odhalila model CUPRA TerramarCUPRA inspiruje svět i 1900 kilometrů od Barcelony. Značka, která je nekonvenčním vyzývatelem, odhalila před 200 zaměstnanci výrobního závodu Audi Hungaria v maďarském Rábu (Győr) nový model CUPRA Terramar, své první elektrifikované SUV. Výrobní závod v jedné z nejvýznamnějších průmyslových zón v Maďarsku bude nový model montovat společně s vozy Audi. Zaměstnanci si tak mohli zblízka prohlédnout vůz, který budou vyrábět od roku 2024. Akce se zúčastnili předseda představenstva značky CUPRA Wayne Griffiths, Markus Haupt, člen představenstva společnosti SEAT S.A. odpovědný za výrobu a logistiku, Alfons Dintner, předseda představenstva společnosti Audi Hungaria, Zoltán Les, člen představenstva společnosti Audi Hungaria odpovědný za výrobu automobilů, a další představitelé společnosti Audi Hungaria.


1.12.2022

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily , SUV

CUPRA Formentor a Ateca Tribe Edition

CUPRA připravila pro modely Formentor a Ateca dvě speciální edice s označením Tribe Edition vytvořené v Barceloně členy Kmene CUPRA. Oba vozy prosazují hodnoty Kmene CUPRA svým nápaditým, energickým, exkluzivním a moderním designem.


14.11.2022

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily

CUPRA Born je připravena na Austrálii

Předprodej modelu CUPRA Born v Austrálii bude zahájen v prosinci, ale již nyní tento 100% elektromobil brázdí nekonečné silnice u protinožců. Tato země se vyznačuje velmi specifickými podmínkami jak z hlediska teplot, tak infrastruktury. Inženýři značky CUPRA proto podrobili model Born náročným testům, aby si ověřili, že i tento elektromobil uspokojí požadavky nového trhu. Celkem ujeli více než 22 000 kilometrů a zaznamenali tisíce dat. CUPRA Born přitom potvrdila, že je připravena dobýt Austrálii.


11.11.2022

  Cupra , Porsche , VW , elektrický pohon , elektromobily

Porsche představuje na veletrhu e-SALON

Porsche Česká republika, největší importér osobních a užitkových vozů do ČR, představuje na veletrhu e-SALON, který se koná v Praze od 10. do 13. listopadu 2022, inovativní produkty koncernu Volkswagen pro mobilitu s nulovými emisemi. Největšími hvězdami expozice budou poprvé v České republice vystavované modely Volkswagen ID. Buzz a ID. Buzz Cargo spolu se studií ID. SPACE VIZZION, jež je předobrazem jednoho z připravovaných přírůstků do rodiny elektricky poháněných modelů ID. Značka CUPRA láká na zážitky ze sportovní jízdy nejvýkonnější verzí elektromobilu Born s paketem e-Boost. S elektromobilitou úzce souvisí také nabíjení. Odpovědí společnosti Porsche Česká republika je široké portfolio produktů a služeb značky MOON, která dá na e-SALONu v Letňanech nahlédnout do budoucnosti prototypem obousměrné nástěnné nabíječky a modulárním akumulátorovým systémem pro domácnosti.


11.10.2022

  Cupra , Seat

SEAT a CUPRA - Temperamentní i v zimě

SEAT a zejména CUPRA patří mezi jedinečné značky, které si zaslouží patřičný přístup i k servisu a dalším službám. Před náročným zimním nasazením obzvlášť.


7.9.2022

  Cupra

Cupra, AutoPalace Group a skupina Lucie

CUPRA a společnost AutoPalace Group se staly partnerem legendární české hudební skupiny Lucie. Obsahem vzájemného partnerství je mimo jiné poskytnutí pěti vozů CUPRA Formentor ve spolupráci se zastoupením značky CUPRA pro Českou republiku a stejně tak prezentace značky CUPRA a společnosti AutoPalace Group při nadcházejících hudebních aktivitách rockové skupiny Lucie v České republice.


5.9.2022

  Cupra

CUPRA "Král Leonů" je ještě atraktivnější

CUPRA rozšiřuje nabídku „Krále Leonů“ novými motory. Zákazníci se tak mohou těšit na ještě výhodnější poměr cena/výkon a vyšší úroveň sofistikovanosti. Modelová řada CUPRA Leon je nově nabízena s ještě atraktivnější paletou motorů. Karosářské varianty 5D a Sportstourer je možné poprvé objednávat ve spojení se zážehovými motory 1.5 TSI 110 kW s manuální 6st. převodovkou nebo mild-hybridním 1.5 eTSI 110 kW DSG a 2.0 TSI 140 kW DSG (bude dostupná později).


2.9.2022

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily

CUPRA: Sedm sekund, a zamilujete se

Lidé si obvykle myslí, že to je jejich srdce, co stojí za tím, že se zamilují. To však není úplně pravda. Ve skutečnosti se jedná o proces, který začíná v mozku. Když se zamilujeme, dojde během několika sekund k uvolnění chemických látek, jakými jsou dopamin, oxytocin a adrenalin. Něco podobného můžeme zažít, když obdivujeme budoucí elektrifikované modely značky CUPRA. Do nedávno představených koncepčních vozů CUPRA UrbanRebel, CUPRA Tavascan a CUPRA Terramar se zamilujete za pouhých sedm sekund. Šéfdesignér Jorge Diez nám prozradil, jaké jsou charakteristické znaky budoucího designu značky CUPRA.


4.8.2022

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily

Závoďte s elektromobilem CUPRA Tavascan XE

Fanoušci budou moci v nejnovější verzi hry Forza Horizon 5 testovat své dovednosti a závodnické umění v terénním elektromobilu CUPRA Tavascan XE, stejně jako závodní jezdci týmu ABT CUPRA XE Nasser Al-Attiyah a Jutta Kleinschmidtová.