23.6.2023

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily , SUV

CUPRA Tavascan

Každý nový model začíná vznikat kreativním cvičením designérů. Je to tvorba bez hranic. Návrhy musejí vynikat, překvapovat a ukazovat cestu pro budoucí vývoj designu značky. Příslušný model se možná stane ukázkou, jakým směrem se chce značka vydat, nebo něčím, na co si můžete sáhnout. To je případ modelu CUPRA Tavascan.


30.5.2023

  Cupra , Seat

SEAT vylepšuje udržitelnost modelů

SEAT pokračuje ve své spolupráci s organizací SEAQUAL INITIATIVE, jejímž cílem je urychlovat zavádění inovací a cirkulární ekonomiky a přispívat k ochraně přírodních zdrojů ve Středozemním moři a dalších oblastech. SEAT současně také zahajuje novou spolupráci s firmou Autoneum a jako první výrobce automobilů začal používat recyklované materiály LABEL blue by BORGERS. Tím pomůže odstraňovat z oceánských vod více než 2 miliony plastových lahví ročně.


11.5.2023

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily

Značky CUPRA a SEAT se znovu vracejí

Značky CUPRA a SEAT se znovu vracejí na autosalon Automobile Barcelona, na němž prezentují své nejnovější inovace a silné zaměření společnosti na vývoj elektromobilů a Barcelonu


24.4.2023

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily , SUV

CUPRA představuje 100% elektrický Tavascan

CUPRA představila na akci Exponential Impulse v Berlíně, která se uskutečnila před závodním víkendem Formule E, další fázi své evoluce. Značka, která v letošním roce oslavila páté výročí, předvedla ve světové premiéře své první zcela elektrické SUV kupé, CUPRA Tavascan, které bude uvedeno na trh v roce 2024.


5.4.2023

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily

CUPRA svět emocí na dosah prstů

Mít jako řidič pocit, že tady jsem králem já. Touto představou se řídil tým značky CUPRA, když vytvářel nový designový koncept pro interiér studie 100% elektromobilu CUPRA UrbanRebel Concept. „Interiér tohoto vozu maximalizuje emoce a řízení v něm je intenzivním zážitkem,“ říká šéfdesignér značky CUPRA Jorge Diez. Je to svět emocí na dosah prstů.


3.3.2023

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily , sportovní vozy

Tým ABT CUPRA XE se chystají na Extreme E

Jezdci týmu ABT CUPRA XE se chystají ve svých domovských zemích, Kataru a Švédsku, na další sezonu „elektrické odysey“. Dvojice jezdců trénuje v různých terénech se stejným impulzem: vystoupat po skvělých výkonech v posledních loňských závodech na nejvyšší stupeň vítězů v Extreme E.


3.2.2023

  Cupra , Seat , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Úspěchy SEAT a CUPRA FLEET DERBY 2023

Značkám SEAT a CUPRA se na českém fleetovém trhu daří a potvrzují to i aktuální výsledky prestižní ankety FLEET DERBY 2023. Porotce ankety zaujal dynamický rozvoj ambiciózní značky CUPRA na českém trhu. Zatímco v roce 2021 se prodalo 643 vozů CUPRA, loni to bylo již 2313 vozů, což znamená nárůst prodeje o téměř 260 %. Za své mimořádné výkony si tak ze slavnostního vyhlášení výsledků ankety FLEET DERBY 2023 odnesl ocenění Firemní prodeje roku 2022 Petr Schmidt, který má na startosti fleetové prodeje značek CUPRA a SEAT. Dalším úspěchem v anketě FLEET DERBY 2023 je třetí místo ve třídě Referentské vozy pro SEAT Leon Sportstourer.


13.12.2022

  Cupra

CUPRA Formentor VZ5 zážitky na ledu

Už samotné řízení vozu s výkonem, jaký má CUPRA Formentor VZ5, je výjimečným zážitkem. Ale toto potěšení může být ještě extrémnější, pokud se s tímto vozem vydáte na tratě pokryté ledem ve finském Laponsku. Jezdec značky CUPRA Jordi Gené jezdil s nejvýkonnějším modelem této značky až na samém limitu v nejsevernějším finském regionu, aby ukázal, že nevšední výkony exkluzivního modelu Formentor VZ5 jsou perfektní pro všechny terény.


5.12.2022

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily , SUV

CUPRA odhalila model CUPRA Terramar

CUPRA odhalila model CUPRA TerramarCUPRA inspiruje svět i 1900 kilometrů od Barcelony. Značka, která je nekonvenčním vyzývatelem, odhalila před 200 zaměstnanci výrobního závodu Audi Hungaria v maďarském Rábu (Győr) nový model CUPRA Terramar, své první elektrifikované SUV. Výrobní závod v jedné z nejvýznamnějších průmyslových zón v Maďarsku bude nový model montovat společně s vozy Audi. Zaměstnanci si tak mohli zblízka prohlédnout vůz, který budou vyrábět od roku 2024. Akce se zúčastnili předseda představenstva značky CUPRA Wayne Griffiths, Markus Haupt, člen představenstva společnosti SEAT S.A. odpovědný za výrobu a logistiku, Alfons Dintner, předseda představenstva společnosti Audi Hungaria, Zoltán Les, člen představenstva společnosti Audi Hungaria odpovědný za výrobu automobilů, a další představitelé společnosti Audi Hungaria.


1.12.2022

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily , SUV

CUPRA Formentor a Ateca Tribe Edition

CUPRA připravila pro modely Formentor a Ateca dvě speciální edice s označením Tribe Edition vytvořené v Barceloně členy Kmene CUPRA. Oba vozy prosazují hodnoty Kmene CUPRA svým nápaditým, energickým, exkluzivním a moderním designem.


14.11.2022

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily

CUPRA Born je připravena na Austrálii

Předprodej modelu CUPRA Born v Austrálii bude zahájen v prosinci, ale již nyní tento 100% elektromobil brázdí nekonečné silnice u protinožců. Tato země se vyznačuje velmi specifickými podmínkami jak z hlediska teplot, tak infrastruktury. Inženýři značky CUPRA proto podrobili model Born náročným testům, aby si ověřili, že i tento elektromobil uspokojí požadavky nového trhu. Celkem ujeli více než 22 000 kilometrů a zaznamenali tisíce dat. CUPRA Born přitom potvrdila, že je připravena dobýt Austrálii.


11.11.2022

  Cupra , Porsche , VW , elektrický pohon , elektromobily

Porsche představuje na veletrhu e-SALON

Porsche Česká republika, největší importér osobních a užitkových vozů do ČR, představuje na veletrhu e-SALON, který se koná v Praze od 10. do 13. listopadu 2022, inovativní produkty koncernu Volkswagen pro mobilitu s nulovými emisemi. Největšími hvězdami expozice budou poprvé v České republice vystavované modely Volkswagen ID. Buzz a ID. Buzz Cargo spolu se studií ID. SPACE VIZZION, jež je předobrazem jednoho z připravovaných přírůstků do rodiny elektricky poháněných modelů ID. Značka CUPRA láká na zážitky ze sportovní jízdy nejvýkonnější verzí elektromobilu Born s paketem e-Boost. S elektromobilitou úzce souvisí také nabíjení. Odpovědí společnosti Porsche Česká republika je široké portfolio produktů a služeb značky MOON, která dá na e-SALONu v Letňanech nahlédnout do budoucnosti prototypem obousměrné nástěnné nabíječky a modulárním akumulátorovým systémem pro domácnosti.