24.9.2023

  Audi , Auto novinky , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Modernizované Audi Q4 e-tron: delší dojezd, vyšší hospodárnost, více emocí

Audi důsledně pokračuje v rozšiřování své nabídky v segmentu výhradně elektricky poháněných modelů. K výraznému nárůstu počtu dodaných vozů v prvním pololetí 2023 (+51,2 procenta) přispěla především modelová řada Audi Q4 e-tron. Ta nyní podstoupila pro modelový rok 2024 rozsáhlou modernizaci, která zahrnuje mimo jiné nově nastavený podvozek, vyšší hospodárnost, „charakterový zvuk“ a rozšířenou sériovou výbavu. Kromě optimalizovaného konceptu pohonu a vyššího nabíjecího výkonu zvětšila značka Audi rozsah funkcí asistenčních systémů. Na přání dodávaný aktivní jízdní asistent podporuje nyní také změnu jízdního pruhu.


22.9.2023

  Audi , Auto novinky

Audi otvírá nové centrum pro bezpečnost vozidel

Nové centrum pro bezpečnost vozidel Audi v areálu incampus v Ingolstadtu nabízí výrazně lepší zázemí pro realizaci nejmodernějších nárazových zkoušek. Středisko, které si vyžádalo investici ve výši 100 milionů eur, disponuje mimo jiné rozjezdovou dráhou o délce 250 metrů, mobilní nárazovou bariérou o hmotnosti 100 tun a možností nechat kolidovat dvě vozidla pod úhlem 90 stupňů. Prémiová značka Audi si sama stanovuje přísnější požadavky, které přesahují platné mezinárodní standardy.


5.9.2023

  Audi , Auto novinky , SUV

Expresivní design a nová osvětlovací technika – modernizované Audi Q8

Audi modernizuje vlajkovou loď rodiny Q čistým designem a zdokonalenou technikou. Silný charakter tohoto SUV kupé umocňuje přepracovaný vnější design s novým předním a zadním nárazníkem. Na přání dodávaný exteriérový paket S line uspokojí přání zákazníků po ještě sportovnějším vzezření. Audi poprvé zařazuje do výbavy modelu Q8 světlomety HD Matrix LED s laserovými dálkovými světly. Tyto světlomety navíc disponují digitálními světly pro denní svícení s volitelným světelným designem. 


9.5.2023

  Audi , sportovní vozy

Nadčasová designová ikona Audi TT je 25 let

Dvacet pět let, tři generace: S modelem Audi TT se značka se čtyřmi kruhy zapsala do historie designu. Sportovní vůz vyvolává od své premiéry v roce 1998 nadšení na celém světě potěšením z jízdy a čistým designovým stylem. Skupina časopisů „Auto Europe“ zvolila tento model v roce 1999 nejlepší automobilovou novinkou roku.


22.3.2023

  Audi , elektromobily

Audi otevírá House of Progress

Značka Audi vytvořila zcela novou koncepci svého pavilonu v komplexu Autostadt Wolfsburg. V rámci jeho rekonstrukce vznikla na základě konceptu „House of Progress“ (Dům pokroku) jedna trvalá expozice.


17.3.2023

  Audi , elektrický pohon , elektromobily

Audi s rekordními výsledky

Skupina Audi uzavřela obchodní rok 2022 rekordními výsledky a urychlila svůj vývoj směřující k postavení vedoucího poskytovatele síťově propojené a zcela elektrické prémiové mobility. Výnosy z prodeje vzrostly o 16,4 procenta na rekordních 61,8 miliardy EUR. Provozní zisk vystoupal o téměř 40 procent na historicky nejvyšší hodnotu, 7,6 miliardy EUR. Provozní ziskovost se zvýšila z 10,4 procenta v předchozím roce na 12,2 procenta, čisté cash flow 4,8 miliardy EUR bylo druhé nejvyšší v historii společnosti.


16.3.2023

  Audi , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Budoucí modelová řada Q6 e-tron

Téměř sériově vyráběné Audi Q6 e-tron je jen začátkem největší modelové ofenzívy v historii značky se čtyřmi kruhy. Audi představí do roku 2025 více než 20 nových modelů, z nichž více než deset bude elektrických. Budoucí modelová řada Q6 e-tron představuje slavnostní otevření elektromobility v hlavním sídle v Ingolstadtu. Vlastní závod na montáž baterií je základem závazku Audi v oblasti elektrické mobility.


27.1.2023

  Audi , Audisphere , elektrický pohon , elektromobily

Audi activesphere concept

Sphere počtvrté: Studií Audi activesphere concept završuje značka se čtyřmi kruhy své „kvarteto“ koncepčních vozů Sphere. Po roadsteru Audi skysphere z roku 2021, limuzíně Audi grandsphere z roku 2021 a velkoprostorovém koncepčním vozu Audi urbansphere z dubna 2022 debutuje nyní čtyřdveřový crossover kupé s ohromujícím návrhem karoserie, která se může proměňovat. Mimořádně elegantní automobil o délce 4,98 metru není pouze sportovním vozem vyšší třídy, jehož světlá výška ve spojení s 22 koly signalizuje také talent pro jízdu v terénu. Záď studie activesphere ve stylu Sportbacku lze stisknutím tlačítka proměnit na otevřenou ložnou plochu („Activeback“), která je ideální pro přepravu výbavy pro trávení volného času, například elektrických jízdních kol nebo náčiní pro vodní či zimní sporty.


5.12.2022

  Audi

Audi RS 6 Avant performance a RS 7 Sportback performance

Nové modely Audi RS 6 Avant performance a RS 7 Sportback performance jsou ještě silnější a rychlejší než všechny dosavadní verze modelů RS 6 a RS 7, a to díky mnoha exkluzivním prvkům výbavy, které jim dodávají ostřejší vzhled a zajišťují emocionálnější zážitky z jízdy. Mimořádně silný motor V8 Biturbo TFSI 4,0 litru poskytuje nyní nejvyšší výkon 463 kW (630 k) a maximální točivý moment 850 N.m (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: - (EU); 12,7–12,0 (WLTP); kombinované emise CO2 v g/km: - (EU); 289–273 (WLTP)). Zákazníci mohou modely RS 6 Avant performance a RS 7 Sportback performance objednávat od 8. prosince. Model Audi RS6 Avant performance lze pořídit od 3 501 900 korun, Audi RS7 Sportback performance od 3 587 900 korun včetně prodloužené tovární záruky 4 roky / 120 000 km.


25.11.2022

  Audi

Audi A6 Flotilové auto roku 2022

Audi A6 se stalo absolutním vítězem 19. ročníku prestižní ankety o nejlepší firemní vůz, Flotilové auto roku 2022, kterou každoročně pořádá odborný magazín Flotila. Porota složená ze 150 fleetových manažerů udělila po testovacích jízdách největší počet hlasů modelové řadě Audi A6, která se vyznačuje nejen ojedinělým designem a vyspělou technikou, ale také širokým výběrem karosářských variant a pohonů pro nejrůznější požadavky náročných zákazníků.


9.11.2022

  Audi , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Nové Audi Q8 e-tron

Výrobce prémiových automobilů Audi vstoupil v roce 2018 s modelem Audi e-tron do éry elektromobility. Tím začala elektrická budoucnost čtyř kruhů. Tento model stanovuje od té doby měřítka v segmentu elektricky poháněných SUV vyšší třídy. Na úspěšnou historii elektrického průkopníka navazuje nyní nové Audi Q8 e-tron. Vrcholný model v segmentu elektricky poháněných SUV a crossoverů přesvědčí svým optimalizovaným konceptem pohonu, lepší aerodynamikou, vyšším nabíjecím výkonem a větší kapacitou sady akumulátorů, která prodlužuje dojezd na až 580 kilometrů (podle metodiky WLTP) v případě SUV a na téměř 600 km (podle metodiky WLTP) ve verzi Sportback. Svěží vzhled propůjčují nové vlajkové lodi v kategorii SUV významné změny především na přídi vozidla.


31.10.2022

  Audi , elektrický pohon , elektromobily

Audi filtr jemného prachu

Audi vyvíjí v pilotním projektu společně s dodavatelem MANN+HUMMEL filtr jemného prachu pro elektromobily, který zachycuje jemný prach z okolí. Již v pilotní fázi se ukazuje, že tento filtr přispívá ke zlepšování kvality ovzduší ve městech jak za jízdy, tak i během nabíjecího procesu. Značka se čtyřmi kruhy podrobně představila jeho funkci na akci GREENTECH FESTIVAL v Londýně.