13.6.2022

  Audi

Audi 80 slaví 50 let

Audi 80 je modelem, který založil řadu B, uváděl na trh inovativní techniku a současně udával trendy. A také se stal prvním bestsellerem značky se čtyřmi kruhy, jehož prodeje překročily hranici milionu vozů. Význam této kompaktní limuzíny pro Audi a koncern Volkswagen je nesporný – v neposlední řadě i z toho důvodu, že s modelem Audi 80 byl do praxe uveden princip technické platformy.


6.6.2022

  Audi

Audi: digitalizace osvětlení

Pro značku Audi stojí bezpečnost a spokojenost zákazníků na prvním místě, protože na nich přímo závisí úspěch čtyř kruhů. Význam osvětlovací techniky přitom neustále roste. Technickým vývojem se rozšiřuje škála možností jejího dalšího využití od zvyšování bezpečnosti pro řidiče přes komunikaci s okolím až po individualizaci. Za touto evolucí stojí důsledná digitalizace osvětlení. Obzvlášť patrné to je u nového modelu Audi A8.


24.5.2022

  Audi

Audi zařazuje Apple Music do svých modelů

Audi integruje Apple Music, prémiovou službu pro přehrávání hudby na základě předplatného, přímo do vybraných modelů. Díky zařazení služby Apple Music do informačního a zábavního systému mají uživatelé možnost přímého a intuitivního přístupu ke svému předplatnému prostřednictvím displeje MMI (Multi-Media Interface) a datového připojení vozidla k internetu. Tato dokonalá integrace umožňuje předplatitelům služby Apple Music vyhledávat oblíbenou hudbu a objevovat hudební novinky.


18.5.2022

  Audi

Modernizace u modelů Audi

Hned čtyři modely s logem čtyř kruhů vstupují do nového modelového roku se zajímavými modernizacemi. Prvním z tohoto kvarteta je kompaktní Audi A1 citycarver, které dostalo nové označení – Audi A1 allstreet. Všestranný model střední třídy, Audi A4 allroad quattro, obdržel nový sportovní vizuální paket, který umocňuje vnější vzhled vozu černými ozdobnými prvky. Ve vyšší třídě rozšiřuje Audi sériovou výbavu modelů Audi Q7 a Audi Q8. Zákazníci mají navíc na výběr tři nové metalické laky.


17.5.2022

  Audi

Audi RS 4 Avant a Audi RS 5: nové pakety

Audi Sport GmbH pomyslně přidává plyn a posouvá sportovní vlastnosti modelů Audi RS 4 Avant a Audi RS 5 na ještě vyšší úroveň. Nový paket competition překypuje nadstandardními prvky, které dodávají vozům ještě ostřejší vzhled a současně také přispívají k ještě emocionálnější jízdě. Paket competition plus kromě toho zvyšuje na maximum dynamiku i potěšení z jízdy na přání dodávaným nastavitelným podvozkem (sportovní podvozek RS pro) při zachování nejvyšší úrovně využitelnosti vozu v každodenním provozu. Méně je někdy více, a tak díky menšímu množství tlumicího materiálu mezi motorovým a vnitřním prostorem nadchnou modely RS 4 Avant a RS 5 také podmanivým akustickým projevem na nové úrovni. Výkonná jednotka V6 Biturbo poskytuje nejvyšší výkon 331 kW (450 k) a její maximální točivý moment 600 N.m je k dispozici od 1900 do 5000 otáček za minutu (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 8,8–8,7; kombinované emise CO2 v g/km: 201–199). Modely Audi RS 4 Avant a RS 5 s pakety competition budou u prodejců k dispozici od července. Ceny začínají od 7875 EUR za paket competition, resp. od 11 875 EUR za paket competition plus.


17.5.2022

  Audi , Seat , Škoda , VW , elektrický pohon , elektromobily

ŠKODA zahajuje výrobu bateriových systémů

ŠKODA AUTO zahajuje v Mladé Boleslavi výrobu bateriových systémů pro plně elektrické vozy na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Hlavní závod automobilky je tak jediným výrobním místem bateriových systémů pro platformu MEB v Evropě mimo území Německa. Na nově postavené výrobní lince může v budoucnu zhruba 250 zaměstnanců montovat více než 250 000 bateriových systémů pro platformu MEB za rok. Kromě vozů ŠKODA budou tyto bateriové systémy použity i v dalších modelech koncernových značek Volkswagen, Audi a SEAT, postavených na platformě MEB.


3.5.2022

  Audi , elektrický pohon , elektromobily , luxusní vozy , sportovní vozy , SUV

Audi slaví úspěch v anketě Auto roku

Audi je jedinou prémiovou značkou, jejíž modely úspěly ve veřejném hlasování ankety Auto roku 2021/2022 v České republice. Elektricky poháněný model Audi e-tron GT získal nejvíce hlasů v kategorii „Vozy vyšší střední a luxusní třídy“, zatímco kategorii „Velká SUV“ ovládlo Audi Q8. Oba modely ztělesňují ve svých segmentech pověstný „Náskok díky technice“ v podání značky s logem čtyř kruhů a u zákazníků bodují atraktivním designem, technickými inovacemi, pozorností věnovanou detailům a potěšením z jízdy.


19.4.2022

  Audi , elektrický pohon , elektromobily

Audi urbansphere: Cesta do srdce megaměsta

Audi odhaluje plány pro koncepční vůz Audi urbansphere concept, jehož design systematicky vznikal směrem od interiéru k exteriéru. Designéři a konstruktéři původně vytvořili Audi urbansphere pro provoz v čínských megaměstech s mimořádnou hustotou dopravy, avšak tento koncept je vhodný také pro všechna ostatní metropolitní centra na celém světě. ​V těchto městských oblastech s velkým nedostatkem osobního prostoru nabízí nevšední koncepční vůz největší vnitřní prostor ze všech dosud představených vozů Audi. Inteligentní kombinace velkorysého interiéru s vyspělými technologiemi a digitálními službami osloví všechny smysly a nabídne zcela novou úroveň zážitků. 


6.4.2022

  Audi

Audi: Jaro volá, pojďte ven!

Po zimě si váš vůz Audi zaslouží jarní očistný proces. Do nových zážitků plných slunce, tepla a dlouhých dní můžete vyrazit vybaveni Audi originálním příslušenstvím za výhodnější ceny. 


17.3.2022

  Audi , elektrický pohon , elektromobily

Prostorový zázrak Audi A6 Avant e-tron

Audi vystavuje koncept pro výkonnou třídu Avant s elektrickým pohonem. Nezaměnitelný design pro elektrický věk.


22.12.2021

  Audi , elektrický pohon , elektromobily

Audi: Elektromobilita v zimě

Vyhřátí interiéru na požadovanou teplotu před odjezdem pozitivně ovlivní dojezd v zimě. 


15.11.2021

  Audi , Nová generace , limuzína , luxusní vozy

Interiér Audi A8 nabízí kvalitní zážitky

Současné automobily musejí dokonale zapadat do každodenního života uživatele a za všech okolností musejí uspokojovat co nejvíce jeho potřeb. Při utváření designu interiéru patří mezi nejdůležitější témata komfort, logika ovládání, informace a zábava nebo kvalita a trvalá udržitelnost používaných materiálů.