26.5.2023

  BMW

BMW i5 se speciálním herním vzhledem

BMW Group spolupracuje s herní platformou AirConsole a v novém BMW řady 5 poprvé přináší do reálného světa jedinečný druh her integrovaných přímo do automobilu. Při stání vozu mohou řidič a spolujezdci hrát tzv. casual hry (jednoduché hry určené i pro ty, kdo hry běžně nehrají), jimiž se mohou zabavit například v době, kdy se nabíjí vysokonapěťová baterie. Kromě nového BMW řady 5 bude aplikace AirConsole postupně nabízena i v dalších modelech BMW. Exkluzivně se při uvedení nového BMW řady 5 na trh představuje BMW i5 v unikátním herním barevném provedení karoserie navrženém přímo BMW Group Design. Tato livrej promění BMW řady 5 Sedan v dokonalou herní stanici nejen po technické, ale i vizuální stránce.


24.5.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Nové BMW řady 5 Sedan

Dynamičtější než kdy dříve, s řadou digitálních inovací a poprvé s čistě elektrickým pohonem – takové je nové BMW řady 5 Sedan. Jako BMW i5 se nová generace nejúspěšnějšího manažerského sedanu světa ujímá vedoucí role na cestě k udržitelné prémiové mobilitě v segmentu vozů vyšší střední třídy. Osmá generace BMW řady 5 Sedan je i nadále symbolem vyspělých technologií v kombinaci se sportovně elegantním designem a charakteristickou radostí z jízdy.


24.5.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Modernizace výrobního programu BMW léto 2023

Nové modelové varianty a inovace v oblasti elektrifikace a digitalizace od léta 2023 dále posílí atraktivitu a rozmanitost produktové nabídky BMW. Vrcholem modelového portfolia je příchod třetí čistě elektrické varianty BMW i7, která rozšíří nabídku značky v luxusním segmentu. Zároveň budou nyní pro všechny verze BMW i7 a BMW iX k dispozici funkce Plug & Charge pro více smluv a MAX RANGE, díky nimž bude elektrická mobilita ještě pohodlnější. A od srpna 2023 budou mít zákazníci na výběr druhý, extrémně výkonný vznětový řadový šestiválec pro nové BMW X5 a BMW X6.

 


22.5.2023

  BMW

BMW Concept Touring Coupé

BMW Group při zahájení Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2023 představilo světovou premiéru designérské studie BMW Concept Touring Coupé. Uzavřený dvoumístný vůz, který byl vyvinut pro kusovou výrobu, navazuje na tradici legendárních klasických vozů BMW: nadčasový symbol svobody na čtyřech kolech a radosti ze společného cestování.


16.5.2023

  BMW

BMW Světelný tunel Next nastupuje

BMW Group má nyní k dispozici nový světelný tunel pro testování světlometů a vnějšího osvětlení nových modelů. Nový světelný kanál Next, vybudovaný v bývalém skladu náhradních dílů v Unterschleißheimu u Mnichova, je jedním z největších a nejmodernějších zařízení svého druhu na světě. Umožňuje konstruktérům a vývojovým inženýrům analyzovat a zdokonalovat všechny komponenty osvětlení prostřednictvím přesné simulace různých scénářů na reálných vozech. Kromě různých druhů povrchů lze zde realisticky reprodukovat také okolní světelné podmínky pro jakoukoli denní i noční dobu.


4.5.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

BMW partnerem Filmového festivalu v Cannes

BMW se v roce 2023 po loňské premiéře opět stalo oficiálním partnerem Filmového festivalu v Cannes. Prémiová automobilka z Bavorska dodá 76. ročníku slavného festivalu a některým jeho oficiálním partnerům více než 200 čistě elektrických vozů a nové modely BMW XM s plug-in hybridním pohonem.
 


26.4.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

Dynamické letní testy BMW i5

Vývoj prvního BMW i5 pro sériovou výrobu vstupuje do závěrečné fáze, v níž se provádí jemné dolaďování regulačních systémů podvozku a asistenčních systémů. Jen několik týdnů před světovou premiérou je jasné, že čistě elektrická verze nového BMW řady 5 Sedan přinese mimořádné jízdní zážitky, stejně jako tomu bude u všech ostatních variant.


26.4.2023

  BMW

BMW je vozem Mezinárodního filmového festivalu

Již po deváté přiveze BMW na 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary radost z jízdy. Desítky vozů BMW různých modelových řad z vyšších segmentů budou připraveny vozit významné hosty a osobnosti tohoto svátku filmu, který se uskuteční 30. 6.–8. 7. 2023.


17.4.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

BMW i7 M70 xDrive

BMW M představuje čistě elektrickou výkonnou verzi, která bude nejvýše postaveným modelem nového BMW řady 7. BMW i7 M70 xDrive (kombinovaná spotřeba elektřiny: 23,8–20,8 kWh/100 km v cyklu WLTP) je nejvýkonnější vůz s čistě elektrickým pohonem v celém portfoliu BMW Group.


12.4.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

BMW XM Label Red

BMW XM Label Red reaguje na potřeby a přání globální cílové skupiny individualistů – zákazníků se zálibou v extrovertním životním stylu a vášní pro maximální výkonnost automobilů vymykající se tradičním konvencím. Výroba bude zahájena v srpnu 2023 v továrně BMW Group ve Spartanburgu v USA. Ve stejném termínu je naplánována také produkce exkluzivní edice tohoto vrcholného modelu s matně černým metalickým lakem BMW Individual Frozen Carbon Black, limitovaná na 500 exemplářů.


3.4.2023

  BMW , Pick-up , elektrický pohon , elektromobily

BMW představuje novou definici glampingu

Automobilka BMW zareagovala na stoupající zájem zákazníků o maximální luxus a nevšední zážitky. Ve spolupráci s oddělením BMW Individual tak přináší na trh speciální vůz BMW Pi7ck Up Adventure Glamping Expedition Version. Vychází z modelu BMW i7 xDrive60, přičemž využívá jeho pohonnou jednotku s elektromotorem na přední i zadní nápravě.


29.3.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

BMW i5 si na sněhu a ledu vede na výbornou

První BMW řady 5 s čistě elektrickým pohonem si na svoji světovou premiéru ještě musí počkat, ale už prošlo nejtěžší zkouškou odolnosti. Nové BMW i5 během náročných testova cích jízd v zimních podmínkách opakovaně prokázalo jak stabilitu, tak dynamiku svého elektrického pohonu.