26.1.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

Výrobní program BMW pro jaro 2023

Inovace v oblastech individualizace, digitalizace a elektrifikace přinesou na jaře 2023 do modelové řady BMW ještě více atraktivity. BMW křišťálové světlomety Iconic Glow oslavily světovou premiéru v novém BMW řady 7 a tato exkluzivní volitelná výbava bude od dubna 2023 k dispozici také pro BMW X7. Kromě toho dojde u BMW řady 7 k doplnění nabídky laků a čalounění. Oba výše uvedené luxusní modely spolu s čistě elektrickým BMW iX budou nabízeny také s rozšířeným Parkovacím asistentem Professional doplněným funkcí dálkově ovládaného parkování s Manévrovacím asistentem obsluhovaným aplikací My BMW v telefonu Apple iPhone.


25.1.2023

  BMW , sportovní vozy

Nové BMW M3 CS

BMW M GmbH bude i v roce 2023 rozšiřovat své produktové řady o mimořádně atraktivní speciální modely. Nové BMW M3 CS (kombinovaná spotřeba paliva: 10,4–10,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 234–229 g/km, podle WLTP) přináší ještě intenzivnější závodní charakter, který je pro úspěšné vysokovýkonné modely společnosti v prémiovém segmentu střední třídy typický. Inteligentní lehká konstrukce s velkým počtem komponentů z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP), zvýšený výkon motoru, na míru naladěný podvozek, exkluzivní designové prvky a celkové nastavení precizně navržené tak, aby poskytovalo vzrušující zážitky z jízdy na okruhu, se snoubí s funkčností a každodenní použitelností modelu BMW M3 Sedan. Díky tomu se BMW M3 CS vyznačuje svým vlastním charakterem a dokáže nabídnout neředěný M pocit, který na každém kilometru na silnici i na okruhu svého řidiče fascinuje a uchvacuje.


10.1.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

BMW zdvojnásobila prodej elektrických vozů

BMW Group v roce 2022 opět výrazně zrychlila svůj vstup do světa elektromobility. Jak bylo již dříve oznámeno, BMW Group dokázala od roku 2021 více než zdvojnásobit své prodeje čistě elektrických modelů, přičemž zákazníkům dodala celkem 215 755 čistě elektrických vozů BMW a MINI. Významného milníku bylo dosaženo, když BMW Group koncem loňského roku předala novému majiteli půlmiliontý čistě elektrický vůz.


5.1.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

BMW v Las Vegas představuje i Vision Dee

BMW Group se na výstavě spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) 2023 v Las Vegas podělí o svou vizi digitálních zážitků budoucnosti uvnitř i vně automobilu. BMW i Vision Dee je futuristický sedan střední třídy s nově navrženým minimalistickým designovým stylem. Jeho název „Dee“ znamená Digital Emotional Experience (Digitální emociální zážitek) a současně přesně vyjadřuje jeho poslání – jeho cílem je v budoucnosti vytvořit ještě silnější pouto mezi lidmi a jejich automobily.


2.12.2022

  BMW , vodíkový pohon

Výroba malé série BMW iX5 Hydrogen

BMW Group zahajuje výrobu vodíkového modelu BMW iX5 Hydrogen. Výroba malé série vozu na vodíkový pohon probíhá na pilotní výrobní lince v mnichovském Výzkumném a inovačním centru (FIZ). Vůbec první Sports Activity Vehicle (SAV) s technologií vodíkových palivových článků již během vývojové fáze absolvovalo intenzivní testovací program v náročných podmínkách. Nyní bude od jara 2023 ve vybraných regionech využíváno jako technologická ukázka mobility bez lokálně produkovaných emisí CO2.


25.11.2022

  BMW , Rolls-Royce

CarTec Group partnerem Prague Playoffs 2022

Celosvětová špička parkurových jezdců se v rámci série Global Champions Tour zúčastnila galashow Prague Playoffs 2022, která se konala od 17. do 20. listopadu v O2 aréně. BMW Autorizovaný Dealer CarTec Group byl i letos hrdým oficiálním partnerem a pro zajištění shuttle service pro vybrané návštěvníky a účastníky galashow poskytl více než 40 vozů. 


11.11.2022

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

BMW i4 oslavilo další úspěch

Čistě elektrické BMW i4 se stalo vítězem jedné ze dvou hlavních kategorií ankety Flotila roku 2022. V anketě pořádané odborným magazínem pro správu firemních automobilů Flotila získalo cenu Flotilové elektroauto roku 2022.


7.11.2022

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

Čistě elektrické BMW i7

Z výrobních linek továrny BMW Group v Dingolfingu dnes sjely první sériové kusy nového BMW řady 7. Dnešní den byl vlastně dvojitou premiérou, neboť nové vrcholné BMW se vyrábí nejen s hospodárnými spalovacími motory, ale také jako čistě elektrické BMW i7. Milan Nedeljković, člen představenstva BMW AG odpovědný za výrobu, uvedl: „Naše nové BMW řady 7 je prvním luxusním sedanem na světě, který zákazníkům nabízí možnost volby mezi třemi druhy pohonu. Ať už se jedná o čistě elektrický, spalovací nebo plug-in hybridní pohon, který dorazí zanedlouho, disponujeme flexibilními výrobními strukturami a vynikajícími integračními schopnostmi, které jsou zapotřebí k efektivní výrobě tak rozmanité řady pohonů.“


27.10.2022

  BMW , sportovní vozy

Nové BMW M2

BMW M2 slibuje neředěnou radost z jízdy na každém kilometru, a to jak při každodenních cestách, tak při jízdách na okruhu. Závodní charakter kompaktního vysokovýkonného sportovního vozu lze působivě zvýraznit pomocí dílů BMW M Performance Parts vyvinutých speciálně pro tento model. Produkty pro dodatečnou výbavu z řady BMW Originálního příslušenství, které budou k dispozici od uvedení nového modelu M2 na trh, dodají jeho designu další dávku emocí.


20.10.2022

  BMW

40 let od premiéry BMW řady 3 E30

V září 1982 byla v Mnichově spuštěna sériová výroba druhé generace BMW řady 3 s kódovým označením E30. Tato modelová řada, která se vyráběla až do roku 1994 a vznikla v počtu 2,34 milionu kusů, přinesla do výrobního programu BMW mnoho novinek v nabídce typů karoserií, motorů a také systémů pohonu. S příchodem modernizovaného provedení aktuální sedmé generace BMW řady 3 se nabízí zajímavé srovnání ukazující, jak za 40 let pokročil vývoj sportovně navrženého vozu střední třídy. Právě ten ztělesňuje BMW řady 3 od roku 1975, kdy měla premiéru jeho první generace navazující na legendární modely 02.


20.10.2022

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

BMW Group zřídí v Lipsku nové linky

BMW Group ve své výrobní základně v Lipsku zvýší do roku 2024 výrobní kapacitu komponentů elektrických komponentů o dalších osm výrobních linek. Oznámení bylo učiněno 20. října na Ekologickém dni v továrně BMW Group v Lipsku. Během příštího roku doplní dvě stávající linky na výrobu bateriových modulů další výrobní linka a pět linek na potahování bateriových článků. Po nich budou následovat dvě nové linky na montáž vysokonapěťových baterií, které mají být uvedeny do provozu v roce 2024. Vyrobené baterie budou pohánět modely, jako je například čistě elektrická verze MINI Countryman, která se bude rovněž vyrábět v Lipsku.


19.10.2022

  BMW , Mini , Rolls-Royce , elektromobily

BMW Group oznamuje investici do výroby elektrických vozů

BMW Group oznamuje investici 1,7 miliardy dolarů do výroby elektrických vozů na území USA a podepsání smlouvy se společností Envision AESC na dodávku bateriových článků pro továrnu Spartanburg.