4.7.2022

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

Výroba BMW i3 končí výroční exkluzivní edicí HomeRun

Zdroj inspirace, průkopník inovací a lokální bezemisní radosti z jízdy – to je jen krátký výčet přívlastků, které doprovázejí první masově vyráběný čistě elektrický automobil BMW Zdroj inspirace, průkopník inovací a lokální bezemisní radosti z jízdy – to je jen krátký výčet přívlastků, které doprovázejí první masově vyráběný čistě elektrický automobil BMW Group od jeho debutu v roce 2013.Group od jeho debutu v roce 2013.


1.7.2022

  BMW , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily , luxusní vozy

Zahájení výroby nového BMW řady 7

Z výrobních linek továrny BMW Group v Dingolfingu dnes sjely první sériové kusy nového BMW řady 7. Dnešní den byl vlastně dvojitou premiérou, neboť nové vrcholné BMW se vyrábí nejen s hospodárnými spalovacími motory, ale také jako čistě elektrické BMW i7.


23.6.2022

  BMW

BMW M oslavuje 50 let na Slovensku

BMW Group Slovenská republika připravila od 21. do 26. června 2022 v bratislavském muzeu moderního umění Danubiana jedinečnou oslavu 50 let od založení divize BMW Motorsport, která se později přetransformovala na BMW M.


22.6.2022

  BMW , sportovní vozy

První BMW M3 Touring

Rodina modelů BMW M3 a BMW M4 se vůbec poprvé rozrůstá o karosářskou variantu Touring. BMW M3 Competition Touring s pohonem všech kol M xDrive kombinuje nefalšovaný závodní pocit z jízdy s mimořádně výrazným charakterem a větší praktičností. Je to poprvé, co BMW M GmbH uvádí na trh pětidveřovou variantu svého vysokovýkonného modelu prémiové střední třídy, který sklízel úspěch ve všech šesti modelových generacích. Automobil bude nabízen výhradně ve verzi Competition a se systémem pohonu všech kol M xDrive. To znamená, že výkon 375 kW/510 k generovaný řadovým 6válcem s technologií M TwinPower Turbo je přenášen prostřednictvím 8stupňové převodovky M Steptronic s řazením Drivelogic a podle potřeby rozdělován na všechna kola.


20.6.2022

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

BMW: výroba elektrických pohonů eDrive

Od roku 2025 bude v továrně ve Steyru vznikat nová generace elektrických pohonů, jejichž výroba i vývoj budou probíhat přímo na místě, a závod BMW Group Steyr se tak vydá vstříc elektrifikované budoucnosti. BMW Group hodlá do roku 2030 investovat do vývoje v této oblasti přibližně jednu miliardu eur. Výrazné navýšení kapacity, které společnost oznámila 20. června, zajistí, že závod Steyr v Horním Rakousku zůstane jednou z hlavních továren BMW Group vyrábějících pohonné jednotky.


14.6.2022

  BMW , sportovní vozy

Sraz majitelů M modelů BMW

V sobotu 11. června se na Polygonu Masarykova okruhu v Brně uskutečnil sraz majitelů M modelů BMW pořádaný BMW Autorizovaným Dealerem, společností Renocar. Srazu se zúčastnilo 78 návštěvníků s 55 vozy téměř všech modelových řad BMW M.


13.6.2022

  BMW , sportovní vozy

Intenzivní testy nového BMW M2

Do světové premiéry nového BMW M2 zbývá už jen několik měsíců a závěrečná testovací fáze vývoje tohoto nového vysokovýkonného vozu je v plném proudu. Nové BMW M2 přináší ryzí závodní techniku pro silnice. V souladu s jeho charakterem a zamýšleným používáním i na závodních okruzích byla jeho jízdní dynamika podrobena intenzivnímu testování na rakouském okruhu Salzburgring.


7.6.2022

  BMW

Renocar oslavil 50 let BMW M

K letošnímu významnému výročí 50 let od založení divize BMW M uspořádala společnost Renocar ve svém brněnském showroomu pod názvem M MEET netradiční večerní setkání majitelů a příznivců M modelů BMW. Na akci dorazilo z celé republiky 140 fanoušků těchto jedinečných vozů. M modely různých modelových řad zaplnily celé parkoviště nasvícené světelnými efekty v barvách M trikolory, takže se bylo opravdu na co dívat. Vozy návštěvníků doplnila společnost Renocar i M modely ze své sbírky historických vozů BMW.


7.6.2022

  BMW

BMW M na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2022 bude veškerá pozornost upřena na BMW M GmbH, protože legendární divize BMW Motorsport zde oslaví pět desetiletí úspěchů. Návštěvníci festivalu budou svědky světové premiéry vůbec prvního BMW M3 Touring a britské premiéry BMW M4 CSL, které se během čtyřdenní světově proslulé akce zúčastní i tradičního závodu do vrchu. To vše na pozadí výrazné centrální sochy umístěné na trávníku před Goodwood House, která byla navržena jako pocta 50 letům úspěchů v motoristickém sportu. Budou na ní k vidění nejikoničtější modely BMW M. Na dalších místech si návštěvníci budou moci prohlédnout – a v některých případech i řídit – nejnovější modely ze vzrušující nabídky BMW, včetně nových BMW iX1, i7, i4 a iX M60.


6.6.2022

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Cena pro nové BMW X1 je tu

Začátkem června 2022 představná třetí generace BMW X1 se vstoupí na český trh 1. října letošního roku. Objednávat je ale možné tuto novinky již nyní. Cena základního provedení BMW X1 sDrive18i začíná na částce 899 600 Kč.


1.6.2022

  BMW , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Nové BMW X1 a první BMW iX1

Okamžitě dostupná radost z jízdy a moderní variabilita podtrhují charakter nového BMW X1. Díky výraznějšímu designu, posílené elektrifikaci a progresivní konektivitě posouvá model X1 úspěšnou koncepci vozů Sports Activity Vehicle (SAV) prémiového kompaktního segmentu do budoucnosti utvářené udržitelností a digitalizací. Výjimečné postavení nového BMW X1 v rámci konkurence podtrhuje výrazně rozšířená standardní výbava, prostornější a prémiovější interiér, nový ovládací systém BMW Operační systém 8 s BMW Prohnutým displejem a také široká nabídka systémů pro automatizovanou jízdu a parkování.


26.5.2022

  BMW

Digitální jaro: Nové funkce BMW

Digitalizace již dlouhou dobu ovlivňuje život většiny lidí, pravidelné aktualizace přes internet se staly samozřejmostí. Aktualizace přinášejí zákazníkům nové funkce, vyšší zabezpečení nebo lepší funkčnost. BMW Group byla jedním z prvních výrobců na světě, kteří v roce 2019 zavedli vzdálenou aktualizaci softwaru – Remote Software Upgrade. V současnosti je možné u kompatibilních vozů na dálku upravit každý jednotlivý řádek jejich programového kódu.