26.9.2023

  Citroën

Historický, ikonický a lidový: legendární Citroën 2 CV slaví 75. narozeniny

Citroën slaví 75 let svého ikonického modelu 2 CV. Jeho návrh vznikl v samém centru Paříže, ve studiu značky Citroën na Rue du Théâtre, vyrobili ho ve zkušebním středisku La Ferté-Vidame v regionu Eure-et-Loir, a široké veřejnosti jej představili 7. října 1948 na pařížském autosalonu. Na model 2 CV čekala výjimečná kariéra. Celkem bylo vyrobeno 5 114 969 kusů, z toho 1 246 335 dodávek 2 CV. Úplně poslední vůz 2 CV opustil továrnu v portugalském Mangualde 42 let po svém uvedení na trh 27. července 1990 v 16 hodin.


8.9.2023

  Auto novinky , Citroën , Obytné vozy

Citroën „TYPE HOLIDAYS“ stylově reinterpretuje vůz určený pro trávení volného času

Citroën představil svůj návrh obytné dodávky Type Holidays na veletrhu Caravan Salon, jedné z nejvýznamnějších světových akcí zaměřených na vozidla pro volný čas. Tento návrh spojuje ikonický model Citroën Type H a moderní vůz SpaceTourer, výsledkem je uspořádání interiéru, které bude brzy k dispozici v síti Citroën. Značka Citroën se odjakživa inspirovala myšlenkou svobody a sdílení a je tedy zcela přirozené, že se rozhodla navázat na kvality vozu SpaceTourer a posílit svou pozici na tomto rychle rostoucím trhu.


18.8.2023

  Citroën

Citroën Berlingo žije! Importér opět nabízí oblíbený vůz se spalovacím motorem

Značka Citroën s radostí oznamuje, že opět nabízí spalovací verze oblíbeného Berlinga. Citroën Berlingo, který se vyráběl od roku 1996 má mezi zákazníky dlouholetou tradici oblíbenosti a pro svou všestrannost se stal oblíbeným výběrem v různých segmentech trhu. S rostoucím zájmem o elektromobilitu však Citroën v lednu 2022 ukončil v EU prodej osobních spalovacích verzí Berlinga, aby se víc zaměřil na rozvoj své elektrické řady vozidel.


17.7.2023

  Citroën

Vyšlete Citroën 2CV do cíle Dakarské rally

Slogan na adresu Kachny neboli Citroën 2CV  „Velmi malý vůz s velkou budoucností“ byl vyřčen před 75 lety. A nyní napíšeme další milník do bohaté historie tohoto auta – pošleme ho zdolat písek, duny a poušť během Dakarské rally. A navíc s čistě dámskou posádkou – Barborou Holickou a Lucií Engovou. Že to takové malé auto nemůže zvládnout? Dokážeme, že zvládne! Málo kdo ví, že právě 2CV bylo postaveno pro francouzské farmáře do terénu. 


15.6.2023

  Citroën

Citroën slaví 20. výročí modelu C3 Pluriel

Citroën slaví 20. výročí jedinečného modelu C3 Pluriel. Tento malý třídveřový hatchback, uvedený na trh v květnu 2003, pouhý rok po modelu C3, se vyráběl v závodě Villaverde a do roku 2010 se ho vyrobilo 115 097 kusů. 


13.6.2023

  Citroën , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

C5 AIRCROSS HYBRID 136

Citroën představuje u modelu C5 Aircross zcela nové pohonné ústrojí: Hybrid 136. Vychází z kompaktní a lehké technologie Hybrid 48V a skládá se ze 48V baterie, která se dobíjí během určitých fází jízdy, benzinového motoru PureTech o výkonu 136 k, který byl navržen tak, aby se tomuto novému hybridnímu systému přizpůsobil, a je spojen s novou převodovkou ë-DCS6, jejíž součástí je elektromotor o výkonu 21 kW. 


12.6.2023

  Citroën , Peugeot , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , užitkové vozy , vodíkový pohon

Peugeot a Citroën na vodíkový pohon

Skupina Stellantis, jakožto první výrobce na světě, který uvedl na trh sériová užitková a osobní vozidla Peugeot e-Expert a Citroën ë-Jumpy na vodíkový pohon, a Hype, nezávislý subjekt nabízející čistě vodíková řešení mobility, oznámily partnerství v oblasti dodávek a provozu vozidel na vodíkový pohon. První etapa projektu proběhne už v roce 2023 a bude zahrnovat první dodávku flotily 50 bezemisních taxi vozů (Crit'Air 0) pro přepravu osob s omezenou schopností pohybu a orientace. Tyto vozy budou jezdit v Paříži. 


23.5.2023

  Citroën , elektrický pohon , elektromobily

Nová limitovaná edice Citroën

Citroën představuje novou verzi vozu My Ami Buggy, které bylo vyrobeno 1 000 kusů, má bohatší výbavu a bude k dispozici v devíti zemích. My Ami Buggy lze od 20. června 2023 v 10:00 hodin objednávat pouze online.


16.5.2023

  Citroën , Pick-up

Citroën slaví 55. výročí vozu Méhari

Právě před 55 lety, 16. května 1968, uprostřed francouzského studentského protestního hnutí, představil Citroën na golfovém hřišti v Deauville svůj nový vůz: Méhari. Atypický pick-up s výkonem 28 až 32 koní, s plastovou karoserií z ABS (akrylonitrilbutadienstyrenu), jehož autorem byl Roland de La Poype. Byl postaven na platformě vozu Dyane 6 a v době svého uvedení na trh byl prezentován pod názvem Dyane 6 Méhari. Vyráběl se téměř 20 let v letech 1968–1987 a bylo ho vyrobeno 144 953 kusů (z toho 1 213 vozů Méhari 4×4), což znamenalo pro tento originální vůz překvapivý úspěch. Méhari se vyráběl z větší části v továrně Citroën v belgickém Forestu, ale také v dalších sedmi továrnách ve Francii, Španělsku a Portugalsku.


2.5.2023

  Citroën , MPV , SUV

Citroën představuje nový model C3 Aircross

Citroën představuje nový C3 Aircross, rodinné B-SUV, které je robustní zvenčí a prostorné a útulné uvnitř. Je výsledkem spolupráce s místními designéry a konstruktéry, aby splňoval specifické potřeby zákazníků na klíčových trzích v Indii, jihovýchodní Asii a Jižní Americe. 


14.4.2023

  Citroën , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Citroën s Pražským filharmonickým sborem

Značka Citroën spojila síly s Pražským filharmonickým sborem v unikátní spolupráci a na začátku roku mu předala svoji vlajkovou loď, model C5 X Plug-In Hybrid, a také velkoprostorový vůz SpaceTourer.


13.4.2023

  Citroën , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Citroën na Automotive Day

Citroën úspěšně reprezentoval svou značku na Automotive Day, který se konal 12. dubna v Praze. Tato jednodenní výstava v prostorách ČVUT byla významným setkáním pro studenty a akademické pracovníky ČVUT a VŠCHT a další profesionály v automobilovém průmyslu. Citroën zde měl příležitost prezentovat své nejnovější technologie a vozy, které vynikají svým inovativním designem a ekologickým přístupem.