17.5.2023

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Ford testuje vozy E-Transit

Ford zkoumá potenciál vodíku coby palubního zdroje energie pro užitkový elektromobil Ford E-Transit. Britský projekt ověří, zda by technologie vodíkových palivových článků mohla prodloužit dojezd E-Transitu v energeticky náročných provozních scénářích.


15.5.2023

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Plně elektrický Ford E-Tourneo Courier

Ford v rámci akce Bring On Tomorrow Live, na níž v dánské Kodani představuje své nekompromisní směřování k elektrické budoucnosti, odhalil zcela nový model E-Tourneo Courier. E-Tourneo Courier je pětimístné víceúčelové vozidlo s výrazným designem inspirovaným vozy SUV. Nabízí dostatek prostoru pro cestující i jejich zavazadla v kompaktních rozměrech vhodných do města.


25.4.2023

  Ford , hybridní pohon , SUV

Nový Ford Kuga Graphite Tech

Ford dnes představil novou verzi elegantního a prostorného SUV Kuga s výrazným designem a bohatou výbavou. S novou Kugou Graphite Tech1 přichází do nabídky barev karoserie modelu Kuga atraktivní nemetalická šedá Matter. Standardní výbava tohoto stupně výbavy byla současně rozšířena o nejžádanější asistenční systémy, které řidičům usnadňují nejrůznější situace od parkování ve městě až po jízdu po dálnici.


6.4.2023

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Ford Pro dnes odhalil E-Transit Courier

Ford Pro dnes odhalil E-Transit Courier, nový plně elektrický užitkový model, který zákazníkům segmentu kompaktních dodávek přináší lepší konektivitu a produktivitu.


28.3.2023

  Ford , Pick-up , off-road

Ford Ranger Tremor

Společnost Ford Pro odhalila nový Ranger Tremor – další verzi nejprodávanějšího pick-upu v Evropě. Ranger Tremor cílí na zákazníky, kteří vyžadují ještě lepší schopnosti v náročném terénu. Pyšní se výrazně přepracovaným podvozkem včetně sériově montovaných tlumičů pérování Bilstein. Jistotu ovládání vozu mimo asfalt zvyšují speciální off-road asistenční funkce, zatímco robustní nový vzhled odráží terénní potenciál modelu.


21.3.2023

  Ford , elektrický pohon , elektromobily

Ford představuje plně elektrický Explorer

Ford a Lexie Alfordová společně zopakují historickou cestu kolem světa v novém elektrickém Exploreru.


15.3.2023

  Ford , off-road

Legendární terénní vůz Ford Bronco

Ford oznámil, že na vybraných evropských trzích bude již brzy možné poprvé objednávat legendární americký terénní model Ford Bronco 4x4. 


8.3.2023

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Ford představuje nové SUV Puma ST Powershift

Dynamický, emocionální, řidičsky atraktivní charakter modelů Ford Performance si nyní bude moci vychutnávat ještě více zájemců o vůz kategorie SUV. Ford totiž představuje nový model Puma ST Powershift, který kombinuje dosud nejvýkonnější verzi oceňovaného motoru Ford 1.0 EcoBoost s automatickou dvouspojkovou převodovkou Ford Powershift.


16.2.2023

  Ford , elektrický pohon , elektromobily

Ford navyšuje výrobní kapacitu baterií

Ford začne v letošním roce montovat do vozů Mustang Mach-E 1 určených pro evropský trh lithium-železo-fosfátové (lithium iron phosphate, LFP) baterie. Tento krok je součástí závazku společnosti Ford zpřístupňovat elektromobily co nejširšímu okruhu zákazníků.


9.2.2023

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Ford Kuga Plug-In Hybrid

Meziroční navýšení počtu dodaných vozů Ford Kuga Plug-In Hybrid 1 o 20 procent přispělo k tomu, že se toto elektrifikované SUV stalo v roce 2022 již podruhé za sebou nejprodávanějším plug-in hybridem (PHEV) v Evropě.


29.11.2022

  Ford , Pick-up

Ford Ranger přijíždí ve variantě Platinum

Společnost Ford Pro dnes představila pick-up Ranger ve výbavovém stupni Platinum. 1Do řady Ranger s ním přichází nová úroveň luxusu.


24.11.2022

  Ford , elektrický pohon , elektromobily

Český Ford vyvrací obavy z elektromobilu

Nedostatečný dojezd na jedno nabití nebo řídká síť nabíjecích stanic, to jsou podle průzkumů nejčastější důvody, proč čeští řidiči zatím nechtějí uvažovat o pořízení elektromobilu. Vývoj jde nicméně rychle dopředu a většina těchto výhrad dnes již neplatí. Český Ford proto spouští novou lokální osvětovou kampaň, která nejčastější obavy z vlastnictví elektrického vozu vyvrací.