4.7.2022

  Ford , off-road

Ford Bronco - legendární americký terénní vůz přichází v omezeném množství do Evropy

Ford uvádí na evropský trh kultovní off-road Bronco s pohonem 4x4, robustním designem, extrémními terénními schopnostmi a nejnovější generací technologií pro širokou škálu terénních podmínek.


23.6.2022

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Ford Pro Electric SuperVan přijíždí

Ford dnes začíná psát první elektrifikovanou kapitolu v historii legendárních SuperVanů. Na Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu představuje ve světové premiéře extrémně výkonný prototyp s názvem Ford Pro Electric SuperVan.


17.6.2022

  Ford

Ford – program Driving Skills for Life

Přednášky Ford Driving Skills For Life (DSFL) přiblížily 450 studentům středních a vysokých škol po České republice svůj inovativní přístup k osvětě mladých řidičů. Účastníci byli poučeni o rizicích silničního provozu i o tom, jak se správně zachovat v krizových situacích. To vše pomocí teoretických a praktických cvičení. Hlavním přednášejícím proběhlé akce byl bývalý rallye jezdec, zakladatel Driving Academy a vedoucí instruktor programu Ford DSFL Martin Semerád. Osvětová kampaň po školách předcházela hlavnímu eventu, který se letos vrací i do České republiky.


15.6.2022

  Ford , sportovní vozy

Ford Puma ST - sedadla pro maximální pohodlí

Vlastnictví sportovního vozu v minulosti vyžadovalo obětovat část každodenního komfortu ve prospěch lepšího vnímání reakcí automobilu a kontaktu s vozovkou. Ford již používá technická řešení, jejichž cílem je zajistit, aby jeho sportovní modely přinášely vedle radosti z jízdy také pohodlí, ať už se jedná o propracovaný podvozek nebo o nastavitelná sportovní sedadla s příkladným vedením těla – mimo jiné proto, aby vyhlášené jízdní vlastnosti modelů Ford Performance byly přístupné širšímu okruhu řidičů.


24.5.2022

  Ford

Ford testuje technologii na bázi geofencingu

Mnoho měst a obcí omezuje rychlost v okolí škol, nemocnic a nákupních zón. Aby však řidič značky omezující rychlost zaregistroval, musí být dobře viditelné. V praxi je přitom nezřídka zakrývají větve nebo zanikají ve shluku jiných značek. Ford nyní zkouší online technologii využívající geofencing (virtuální geografickou hranici), která by jednoho dne mohla zcela odstranit potřebu značek omezujících rychlost. Kromě potenciálního zvýšení bezpečnosti pro ostatní účastníky silničního provozu by systém Geofencing Speed Limit Control mohl pomoci řidičům vyhnout se pokutám za neúmyslné překročení rychlosti a zlepšit vzhled ulic.


19.5.2022

  Ford , Nová generace , Pick-up

Ford přijímá objednávky na Ranger Raptor

Ford dnes oznámil, že spouští příjem objednávek na Ranger Raptor nové generace. Zákazníci si tedy již mohou tento nekompromisní sportovní pick-up nakonfigurovat a objednat.


9.5.2022

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Ford Pro představuje E-Transit Custom

Ford dnes učinil další významný krok ve své elektrifikační transformaci – společnost Ford Pro zveřejnila první informace o zcela novém modelu E-Transit Custom s elektrickým pohonem.


29.4.2022

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Ford přináší ucelené řešení nabíjení

Ford Pro uvádí na trh integrované řešení nabíjení, které má evropským zákazníkům pomoci najít nejlepší strategii nabíjení pro jejich vozový park elektromobilů, instalovat nabíjecí infrastrukturu a optimalizovat proces nabíjení.


29.4.2022

  Ford , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

E-Transit - nová úroveň produktivity

Ford Pro představuje nové měřítko produktivity, hodnoty a vlastnické zkušenosti v podobě nového plně elektrického modelu E-Transit. Plně elektrická verze nejprodávanější dodávky na světě nabízí provozovatelům užitkových automobilů bezkonkurenční výkon díky prvotřídní kapacitě baterie, dojezdu, výkonu a unikátnímu palubnímu zdroji ProPower Onboard.


29.4.2022

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Ford: produktivita užitkových vozových parků

Společnost Ford Pro dnes spustila skokovou změnu v produktivitě evropských vozových parků užitkových vozidel. Přichází totiž s inovativními digitálními řešeními, která mají zvýšit provozuschopnost a snížit provozní náklady.


21.4.2022

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Ford: druhý elektrický užitkový model

Společnost Ford Pro dnes oznámila, že 9. května 2022 představí další z důležitých kroků na své cestě k elektrifikaci.


8.4.2022

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Ford: připraven elektrifikovat podnikání

Ford Pro již z továrny Ford Otosan v tureckém Kocaeli expeduje první vyrobené kusy užitkového elektromobilu E-Transit pro evropské zákazníky.