20.7.2023

  KIA

Kia registruje nárůst prodejů

Prodejní čísla značky Kia v Evropě v prvním pololetí roku 2023 ve výši 304 757 vozů znamenají 3,8% nárůst oproti loňskému roku. Elektrifikované vozy značky Kia se na jejích evropských prodejích podílely 34 %.


17.7.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily

Kia EV9 debutovala na festivalu rychlosti

V rámci letošního Goodwood festivalu rychlosti v anglickém hrabství Sussex, se odehrál evropský dynamický debut napjatě očekávaného vozu Kia EV9. Po květnovém statickém odhalení ve Frankfurtu byl model EV9 předveden všem návštěvníkům a fanouškům ikonických vozů. Čtyřdenní letní akci od 13. do 16. července navštívilo okolo 200,000 lidí, přičemž další miliony ji sledovali v celosvětovém vysílání.


11.7.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily

Aktualizace softwaru Kia

Značka Kia oznámila řadu vylepšení svých vozidel. Jde o bezplatnou aktualizaci softwaru. Nejvýznamnějším upgradem je funkce plánování trasy pro elektromobily. Tato nová funkce je obsažena v poslední aktualizaci softwaru, kterou Kia připravila pro EV6 a pro zbrusu novou flotilu elektromobilů Niro EV. Jízda elektrickým vozem je díky tomu ještě příjemnější a pohodlnější. Řidiči už nemusejí myslet na to, kde během jízdy na delší vzdálenost dobít akumulátor.


4.7.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily

Nová Kia Picanto s progresivním designem

Zapadne. Vyčnívá z řady. Moderní kompaktní hatchback Kia Picanto přichází s řadou vylepšení včetně nového designu a vyspělých technologií. Zájemci o vůz Kia si tak mohou vychutnat moderní, účelné a stylové cestování.


21.6.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily

Reorganizace výzkumu a vývoje značky Kia

Kia Corporation oznámila změny v uspořádání organizace výzkumu a vývoje (R&D), aby dokázala pružně reagovat na potřeby rychle se měnícího světového automobilového průmyslu a společně se sesterskou značku Hyundai urychlily přechod k elektrifikaci a posílily vývoj softwarově definovaných vozidel (SDV). V rámci nového uspořádání výzkumu a vývoje bude původní centralizovaná struktura se zaměřením na vývoj vozidel nahrazena nezávislou Spojenou technologickou organizací (Allianced Tech Organization, ATO).


8.6.2023

  KIA

Kia AUTO IN nově v Mladé Boleslavi

S Potěšením Vám oznamujeme rozšíření portfolia společnosti AUTO IN v Mladé Boleslavi o značku Kia. V areálu Ford pro Vás již 21.6. otevřeme zcela nový autosalon značky Kia. Zastavte se u nás a využijte akčních zaváděcích nabídek nových vozů Kia a nechte se ohromit zcela novým prostředím a technologiemi. Navštivte nás na adrese Průmyslová 829 v Kosmonosech. 


8.6.2023

  KIA

Kia odpovědná mobilita v oceánech

Značka Kia na oslavu Světového dne oceánů, který připadá na dnešní den, oznámila zahájení partnerské spolupráce se čtyřmi podobně smýšlejícími start-upy: Polyola, Odyssey Innovation, Sieve a Waterhaul. Kia je přesvědčena, že k řešením pro udržitelnou budoucnost nemůže dospět jediná samostatná organizace. Lepší cestou je posílit aktivity formou partnerské spolupráce, kde všichni pracují společně na témže cíli.


7.6.2023

  KIA

Kia EV9 deset udržitelných prvků

Kia oznámila nové podrobnosti o svých deseti udržitelných prvcích, které musí mít, které definují podstatu používání udržitelných materiálů v budoucích modelových řadách značky.


2.6.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Jízda a ovladatelnost vozu Kia EV9

Kia EV9 se speciálním systémem zavěšení kol, pneumatikami tlumícími hluk a pohonem všech kol přináší mimořádné pohodlí v kombinaci se stabilní a dynamickou jízdou. Při nedávném testování jízdních vlastností a handlingu v německém Papenburgu předvedlo EV9 mimořádné schopnosti při jízdě na limitu na nejrůznějších površích - suchý i mokrý terén pro testování handlingu, náročných nezpevněných cestách i ve svažitém terénu s cílem precizně odladit všechny komponenty.


31.5.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Nová vlajková loď značky Kia EV9

Nová vlajková loď značky Kia EV9, první elektrické SUV značky se třemi řadami sedadel, se představuje jako robustní, sofistikovaný a technologicky pokrokový elektromobil. Je k dispozici jako šestimístný nebo sedmimístný vůz, který kombinuje progresivní styl s prémiovou všestranností a rozmanitou konektivitou a vytváří tak vůz, který je prakticky připraven na všechny výzvy každodenního života s dojezdem až 541 km (podle WLTP).

 


23.5.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily

Kia Brand Summit proměna mobility v Evropě

Kia během speciálního summitu značky pořádaném v Německu představuje model EV9 pro Evropu, oznamuje poslední novinky týkající se odvážné firemní strategie a prezentuje nejnovější inovace, které značce pomohou proměnit podobu mobility v Evropě, a přispět tak k lepší budoucnosti pro všechny.


12.5.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia EV9 prokazuje skvělé jízdní schopnosti

Kia EV9 prokazuje skvělé jízdní schopnosti i za extrémních zimních podmínek. Technici Kia v rámci zimního testování ve švédském Arjeplogu za mrazivých podmínek blízko polárního kruhu důkladně prověřili bezproblémové fungování akumulátoru vozidla a jeho schopnosti dobíjení i za extrémně nízkých teplot. Dále optimalizovali fungování systému řízení trakce v zájmu co nejlepších jízdních schopností na sněhu a ledu.