11.1.2023

  KIA , autonomní řízení , autonomní vozy , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia získává ocenění GOOD DESIGN Awards

Značka Kia získala čtyři prestižní ocenění v kategorii ‚Doprava‘ soutěžního klání GOOD DESIGN Awards 2022, konkrétně za model Niro, koncepční model Concept EV9 a systémy palubního infotainmentu EV a Magenta Design.


23.12.2022

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia Sportage oceněna ve Španělsku a Řecku

Pátá generace modelu Kia Sportage byla v uplynulých dnech vyhlášena 'Autem roku' na dvou samostatných evropských ceremoniálech. Kompaktní SUV značky Kia završilo velmi úspěšný rok vítězstvím ve španělské anketě "Auto roku 2023 ABC" a také v soutěži "Auto roku pro Řecko".


22.12.2022

  KIA

Exkluzivní edice Stinger Tribute

Kia oznámila podrobnosti o novém, exkluzivním fastbacku Stinger v provedení Tribute v nejvyšší specifikaci. Edice Tribute Edition, omezená na pouhých 1 000 exemplářů po celém světě, vzdává hold vysoce výkonné vizi značky Kia a oslavuje významný přínos modelu Stinger pro značku od jeho uvedení na trh v roce 2017, v závěru výroby tohoto přelomového modelu.


1.12.2022

  KIA , elektrický pohon , elektromobily

Kia Stinger EV6 GT nahradí Stinger GT

Společnost Kia Czech plánuje uzavřít zákaznické objednávky na model Stinger GT ke konci roku 2022. Sportovní sedan, jenž vydláždil cestu novému plně elektrickému EV6 GT, nejvýkonnějšímu sériově vyráběnému modelu v historii značky Kia, se poprvé objevil na scéně v roce 2017 a v roce 2020 se dočkal modernizace.


28.11.2022

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Kia Niro v soutěži Auto roku 2023

Kia se opět probojovala do nejvyššího kola soutěže Evropské auto roku (COTY), tentokráte se zcela novým kompaktním crossoverem Niro. Panel 58 odborných porotců z 22 zemí pečlivě vyhodnotil 27 modelů, z nichž do užšího výběru vybral pouhých sedm vozů. Vítěz bude slavnostně vyhlášen v pátek 13. ledna 2023 na autosalonu v Bruselu.


4.11.2022

  KIA

Kia v ČR otevřela dosud nejmodernější dealerství

Automobilka Kia v České republice postupuje v naplnění závazku dosažení uhlíkové neutrality v rámci všech svých aktivit do roku 2045. Minulý týden slavnostně otevřela první showroom na území České republiky projektovaný dle nové designové filozofie Kia. Autosalon HS Auto Staněk s.r.o. v Písku se vyznačuje výraznými prvky trvalé udržitelnosti podle konceptu tzv. „Zeleného dealerství“. Principy udržitelnosti a určité formy soběstačnosti byly využity jak v rámci stavby, tak budou ještě posíleny v další fázi projektu v průběhu následujícího roku.


24.10.2022

  KIA

Kia předala flotilu vozů Autodromu

Společnost Kia Czech ve spolupráci s autorizovaným dealerem ASAS s.r.o. předala AUTODROMU MOST flotilu sedmi nových vozů Kia Ceed v karosářských verzích hatchback a Sportswagon. Pravidelná obměna vozů, která probíhá již od roku 2015, je využívána pro praktickou instruktáž vozidel v kurzech bezpečné jízdy na výcvikových plochách polygonu. Slavnostní předání se uskutečnilo u příležitosti akce Den bezpečnosti, která se v Mostě konala během uplynulého víkendu. 


7.10.2022

  KIA , SUV

Kia Sportage táhne světové prodeje

Společnost Kia Corporation v září 2022 prodala celosvětově 249 146 vozidel, což představuje nárůst o 11,0 procenta v porovnání se stejným měsícem loňského roku.


3.10.2022

  KIA , elektrický pohon , elektromobily

EV6 GT: Nejvýkonnější Kia přijíždí do Čech

Dosud nejvýkonnější sériově vyráběný vůz značky Kia, model EV6 GT, je od dnešního dne k objednání u českých autorizovaných prodejců značky. Prvním zákazníkům budou vozy dodávány od prvního čtvrtletí roku 2023. Sportovně zaměřená verze GT doplňuje nabídku modelu EV6, který si za prvních 11 měsíců od uvedení na český trh zakoupilo již 115 zákazníků. Sportovní elektromobil EV6 GT s akumulátorem o kapacitě 77,4 kWh, pohonem všech kol a výkonem až 585 koní je na českém trhu k dispozici za 1,7 milionu korun.


2.9.2022

  KIA , hybridní pohon , SUV

Kia XCeed míří k prvním zákazníkům

Z výrobní linky závodu automobilky Kia ve slovenské Žilině sjely první kusy nového kompaktního crossoveru Kia XCeed, které míří k českým zákazníkům.


30.8.2022

  KIA

Kia obsadila 2.místo v TXI

Kia obsadila vynikající druhou příčku mezi mainstreamovými značkami v zákaznickém průzkumu TXI (Tech Experience IndexSM) organizace J.D. Power za rok 2022, který dokládá vysokou úroveň pokročilých technologií značky.


25.8.2022

  KIA , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia EV9: Finální technické zkoušky

Kia odhalila podrobnosti náročného programu finálních zkoušek modelu Kia EV9 před jeho světovou premiérou v roce 2023. Čistě elektrická Kia EV9 převezme roli vlajkového modelu značky, přinese revoluční změny v segmentu velkých elektrických SUV, urychlí proměnu značky Kia a potvrdí její vedoucí postavení na poli udržitelné elektrické mobility.