8.6.2022

  KIA , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Kia oznamuje ceny pro model Niro

Kia oznámila ceny a podrobnosti o výbavě nového modelu Niro. Druhá generace nejprodávanějšího elektromobilu značky je nabízena jako hybrid, plug-in hybrid a čistý elektromobil, který nese název Niro EV (dříve e-Niro). Kompaktní, 4,42 m dlouhý crossover kombinuje inovativní technologie s vysokou úrovní komfortu ovládání a jeho cílem je přilákat nováčky v oblasti e-mobility k udržitelným typům pohonu. Ceny nového modelu, který je již ve standardní výbavě bohatě vybaven, začínají od 729 980 korun pro Niro Hybrid, 1 029 980 korun pro Niro Plug-in Hybrid a 1 119 980 korun pro Niro EV.


26.5.2022

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia EV6 potvrzuje své kvality

Čistě elektrický crossover Kia EV6 získal nejvyšší bezpečnostní ohodnocení v zevrubných testech Euro NCAP, přední nezávislé evropské organizace se zaměřením na bezpečnostní zkoušky. EV6 dosáhla maximálního pětihvězdičkového ohodnocení, které je dalším důkazem pozoruhodných bezpečnostních parametrů tohoto modelu.


20.5.2022

  KIA , elektrický pohon , elektromobily

Kia: první výrobní závod pro PBV

Společnost Kia Corporation, aktuálně ve fázi proměny v poskytovatele trvale udržitelné mobility, oznámila tento měsíc plán vybudovat zcela nový výrobní závod s využitím špičkových chytrých technologií, určený výhradně k výrobě elektrických vozidel pro speciální účely (PBV).


20.5.2022

  KIA

Roadshow „Kia v pohybu“

Kia umožní široké veřejnosti vyzkoušet si nejmodernější jízdní asistenty a technologie v praxi. Součástí akce bude soutěž o Kurz bezpečné jízdy na Autodromu Most. 


6.5.2022

  KIA

Kia posiluje dealerskou síť v Praze

Společnost Kia Czech ve čtvrtek 5. května slavnostně otevřela nový autosalon v Nupakách u Prahy a rozšířila tak svou autorizovanou dealerskou síť o zavedenou značku AUTO OPAT CZ s.r.o. Nový dealer je v pořadí 37. autorizovaným dealerem a 46. prodejním místem značky Kia v České republice. Showroom v okrese Praha-východ je umístěn ve stávajících prostorách dealerství. Otevření zcela nového designového showroomu Kia je naplánováno na druhou polovinu roku 2023.


27.4.2022

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia Niro Plus: model pro speciální účely

Kia dnes odhalila svůj první model pro speciální účely (PBV – ‚purpose-built vehicle‘) s označením Niro Plus. Kia v roli poskytovatele řešení trvale udržitelné mobility zkoumá různorodé způsoby a cesty za tradiční hranice automobilového světa z pohledu soukromých i firemních zákazníků. Kia očekává, že její modely PBV budou tvořit důležitou součást mobility budoucnosti.


21.4.2022

  KIA

Nárůst prodejů značky Kia v Evropě

Podle nových údajů, které zveřejnila Evropská asociace výrobců automobilů (ACEA), zaznamenala Kia nejlepší čtvrtletní výsledky svých prodejů v historii značky - v 1. čtvrtletí bylo zaregistrováno 145 222 vozů, což představuje nárůst o 27,6 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2021. Tento růst zvýšil podíl značky Kia na evropském trhu na fenomenálních 5,3 % za čtvrtletí a na solidních 5,2 % za samotný březen.


20.4.2022

  KIA , elektrický pohon , elektromobily

Další titul pro vůz Kia EV6

Čistě elektrický crossover Kia EV6 získal ocenění Ekologické auto roku 2021/2022 v rámci prestižní tuzemské ankety Auto roku 2021/2022 v České republice vyhlašované Svazem dovozců automobilů (SDA). O vítězství revolučního modelu, kterému konkurovalo 15 elektrifikovaných automobilů, v 28. ročníku ankety rozhodla odborná porota složená z 23 motoristických novinářů.


6.4.2022

  KIA , elektrický pohon , elektromobily

Kia zjednodušuje dobíjení elektromobilů

Stovky tisíc dobíjecích stanic v celé Evropě jsou nově k dispozici majitelům elektromobilů značky Kia pod jednotným platebním systémem. Novým řešením s názvem Kia Charge rozšiřuje korejská automobilka své služby v oblasti elektromobility a doplňuje tuzemskou Kia EV Power Card, sloužící jako univerzální systém pro více než šest set dobíjecích bodů v sítích největších českých provozovatelů.


4.4.2022

  KIA , autonomní řízení , autonomní vozy , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia Concept EV9: Evoluce SUV

Středobodem vývojové studie SUV je designový jazyk „Spojené protiklady“ vytvářející vztah mezi přírodou a strojem.


1.4.2022

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Kia spolupracuje na vývoji nového e-paliva

Zapojené subjekty chtějí ověřit možnosti snižování emisí na základě testování e-paliva v hybridních vozidlech.


29.3.2022

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia e-Niro vítěz studie J.D. Power 2022

Majitelé oceňují: nízké provozní náklady, kapacitu akumulátoru, zákaznické zkušenosti, styl a potěšení z jízdy.