21.9.2023

  Auto novinky , Lexus , Nová generace , elektromobily

Lexus odhalí koncept bateriového elektromobilu příští generace

Lexus v roce 2026 uvede na trh bateriový elektromobil příští generace, jenž přinese revoluční stavebnicovou konstrukci karoserie. Ta bude zcela odlišná oproti stávající výrobní technologii a přinese od základu modernizovanou softwarovou platformu.


8.9.2023

  Lexus

Nový Lexus RZ získal pět hvězd v bezpečnostních testech EURO NCAP

Nezávislá organizace Euro NCAP zaměřená na testování bezpečnosti vozidel udělila novému Lexus RZ pětihvězdičkové ohodnocení. Vůz uspěl napříč všemi kategoriemi bezpečnosti. 87 procent dostal za ochranu dospělých cestujících a dětí, 84 procent za ochranu zranitelných účastníků silničního provozu, a 81 procent za účinnost bezpečnostních asistenčních systémů.


30.8.2023

  Lexus

Lexus je podle Auto Trader nejspolehlivější značkou

Lexus byl v britské soutěži Auto Trader New Car Awards 2023 zvolen nejspolehlivější automobilovou značkou. Titul získal Lexus za posledních pět let již počtvrté, a to na základě reálných zkušeností a mínění více než 220 tisíc majitelů vozů ve Velké Británii, kteří se ročního průzkumu Auto Trader zúčastnili.


2.8.2023

  Lexus

Lexus LBX v hvězdné roli na filmovém festivalu

Přibližně za měsíc se pozornost světa soustředí na benátský ostrov Lido, kde bude zahájen 80. ročník mezinárodního filmového festivalu v Benátkách La Biennale di Venezia 2023. Lexus již posedmé v řadě přijíždí v roli oficiální značky festivalových automobilů. Letos se hlavní role ujímá zcela nový kompaktní crossover Lexus LBX.


30.6.2023

  Lexus , hybridní pohon , SUV

Zcela nové LBX

Zcela nové LBX je doposud nejkompaktnějším modelem Lexus a jde o klíčový přírůstek do portfolia značky. Veřejnosti se již brzy představí v Palazzo Bovara v italském Milánu, kde si návštěvníci vyzkouší automyčku doslova na vlastní kůži.


26.4.2023

  Lexus , hybridní pohon

Sedan Lexus ES překonal hranici prodaných kusů

Lexus ES, nejoblíbenější sedan značky Lexus, překročil hranici tří milionů prodaných vozů po celém světě. Tohoto milníku bylo dosaženo pět let po uvedení modelu na trh v západní Evropě a 33 let od chvíle, kdy model ES 250 společně s větším sedanem LS 400 uvedl značku Lexus na trh, zpočátku pouze v USA.


18.4.2023

  Lexus , MPV , hybridní pohon , luxusní vozy

Světová premiéra zcela nového Lexus LM

Lexus LM je na evropském trhu novým typem vozidla, které dokáže nabídnout vrcholný luxus limuzíny v hávu prostorného MPV. Zkratka LM znamená „Luxury Mover“a je čtvrtým modelem designu Lexus nazvaného „Next Chapter“. Navazuje na úspěšné uvedení SUV Lexus NX a RX, a také čistě elektrického SUV Lexus RZ. LM reprezentuje nejnovější fázi kompletní obnovy produktové nabídky, která zahrnuje nové podvozkové platformy, nové pohony a řadu pokrokových technologií.


17.4.2023

  Lexus , hybridní pohon

Lexus LC a nové provedení LC ultimate edition

Vlajkové modely Lexus LC v provedení pro rok 2024 prodělaly řadu změn a úprav. Jejich výsledkem je vyšší kvalita kabiny, ještě více pohodlí a vyšší požitek z jízdy. Výraznější vzhled se ukáže ve speciální verzi s označením „Ultimate Edition“. 


22.3.2023

  Lexus , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Zcela nový Lexus RX získal pět hvězd

Zcela nový Lexus RX se o bezpečnost při každé jízdě stará velmi pečlivě. Kvalita technologií tomuto modelu zajistila nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení v přísných bezpečnostních testech nezávislé organizace Euro NCAP. V rámci testování se vyhodnocuje základní odolnost konstrukce vozidla a jeho schopnost ochránit řidiče, cestující a chodce v případě nehody. 
 


15.2.2023

  Lexus , luxusní vozy , sportovní vozy

Nový Lexus RC F Takumi Edition

Lexus představuje nové RC F Takumi Edition, model speciálně sestavený řemeslnými mistry Lexus Takumi, speciálně vyškolenými techniky, kteří jsou zárukou kvality montáže i finální úpravy. Každý vůz bude mít na dveřích řidiče číslovanou identifikační plaketku limitované edice, kde bude i specifický kryt motoru s logem mistra Takumi. Cena pro český trh bude 3 199 000 Kč.


5.12.2022

  Lexus , elektrický pohon , elektromobily

LEXUS ELECTRIFIED

Lexus se vydal cestou vývoje nových technologií postavených na elektrifikaci pro snižování emisí vozidel a posouvání jízdních vlastností. Elektromobily s bateriovým pohonem budou udávat tón automobilismu, říká viceprezident Toyota Motor Europe a šéf Lexus Europe Pascal Ruch.


29.11.2022

  Lexus

Modernizovaný Lexus LS 2023

Lexus pro rok 2023 přichází s modernizovaným vlajkovým sedanem LS. Ten nabízí nejnovější technologie konektivity. První vozy dorazí do showroomů na přelomu roku.