2.9.2023

  Mini , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily

Minimalistický všeuměl: nové MINI Countryman

Vyšší, delší, MINI – nové MINI Countryman se oproti svému předchůdci znatelně zvětšilo o šest centimetrů na výšku a třináct centimetrů na délku. Díky rozšířeným blatníkům, osobitému charismatu a modernímu minimalistickému designu s čistě řešenými plochami je nyní podstatně působivější. V interiéru nabízí tento robustní dobrodruh značky MINI ještě více prostoru, pohodlí a bezpečnosti – a zásluhou pohonu všech kol i mimo zpevněné cesty.


11.7.2023

  Mini , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily

MINI čtvrté generace bylo dodáno do Kanady

Richmond Hill, ON/Calgary, AB. V polovině dubna MINI oznámilo, že z výrobní linky sjel miliontý exemplář současné generace 3dveřového MINI. Ve středu 28. června byl tento vůz předán Stevu a Kerry Lockhartovým, kteří se tím stali součástí rodiny MINI.


18.5.2023

  Mini

MINI John Cooper Works v limitované edici

MINI John Cooper Works s výkonem 231 koní a koncentrovaným závodním know-how symbolizuje maximální potěšení z jízdy s autentickým pocitem z motorsportu. Speciální model MINI John Cooper Works 1to6 Edition, který je omezen na 999 kusů, je puristický výkonný vůz s manuální převodovkou, určený pro běžné silnice.


10.5.2023

  Mini , elektrický pohon , elektromobily

MINI představuje první čtyři prvky designu

MINI hrdě představuje první čtyři prvky designu budoucí generace svých modelů, které ztělesňují nový designový jazyk Charismatic Simplicity. Letmý pohled na nový kulatý OLED displej, moderní volant, stejně jako sedadla a kola nové generace modelu MINI ukazuje, jak lze tradiční hodnoty značky kombinovat s pokročilými technologiemi.


3.5.2023

  Mini , elektrický pohon , elektromobily

Nové MINI Cooper Electric

Pátá generace 3dveřového MINI je čistě elektrická a navazuje na úspěšnou historii tohoto legendárního modelu. Nové MINI Cooper Electric s maximálně intenzivním pocitem z jízdy jako v motokáře ztělesňuje charakteristické potěšení z jízdy budoucnosti.


11.4.2023

  Mini

MINI představuje digitální osobnost Spike

Spike, psí přítel značky MINI, se představuje v nové digitální podobě. Je inspirován vzhledem anglického buldočka a je navržen tak, aby prováděl konceptem obsluhy budoucí rodiny modelů MINI. V roli osobního asistenta MINI Intelligent Personal Assistant bude poskytovat různé formy pomoci. Spike se poprvé významně představí na mezinárodním autosalonu v Šanghaji (18.–27. dubna 2023) v Číně.


5.4.2023

  Mini , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , vodíkový pohon

Nová generace MINI Countryman

Nové MINI Countryman v sobě spojuje pocit z jízdy jako v elektrické motokáře s minimální ekologickou stopou a pokračuje v úspěšné tradici největšího modelu MINI. Zahájení výroby v továrně BMW Group v Lipsku proběhne v listopadu 2023; bude prvním modelem MINI vyráběným v Německu.


31.3.2023

  Mini , elektrický pohon , elektromobily

MINI jde proti proudu

Tradiční britská prémiová značka MINI v březnu snížila ceny všech svých modelů. Připraveny jsou také nabídky na skladové vozy se zvýhodněním až 80 000 Kč. S jarem současně na český trh dorazila limitovaná série otevřeného modelu MINI Cooper SE Cabrio.


24.3.2023

  Mini

MINI Clubman limitovaná edice Final Edition

Díky svému nezaměnitelnému vzhledu je MINI Clubman výjimečným gentlemanem mezi všemi modely MINI. Fanoušci unikátní koncepce karoserie a neopakovatelných dělených dveří si nyní mohou pořídit MINI Clubman v limitované edici Final Edition. Verzí, limitovanou na 1 969 kusů, slaví automobilka MINI moderní interpretaci karosářské koncepce shooting brake.


1.3.2023

  BMW , Mini , elektrický pohon , elektromobily

Čistě elektrická budoucnost MINI

Nová generace čistě elektrických modelů MINI se dále rozrůstá: v roce 2023 bude v závodě BMW Group v Lipsku zahájena výroba nového MINI Countryman. Tento crossover bude nabízen jak s čistě elektrickým pohonem, tak se spalovacími motory. Přípravy na zahájení výroby prvního MINI „Made in Germany“ jsou již v plném proudu.


15.2.2023

  Mini , elektrický pohon , elektromobily

Elektrické MINI Cooper SE Cabrio

Na základě pozitivních ohlasů na unikátní automobil prezentovaný v létě 2022 představuje značka MINI malou sérii čistě elektrického MINI Cooper SE Cabrio (kombinovaná spotřeba elektřiny: 17,2 kWh/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km), které představuje další velký krok v oblasti elektromobility. Na základě pozitivních ohlasů na unikátní automobil prezentovaný v létě 2022 představuje značka MINI malou sérii čistě elektrického MINI Cooper SE Cabrio (kombinovaná spotřeba elektřiny: 17,2 kWh/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km), které představuje další velký krok v oblasti elektromobility. První lokálně bezemisní prémiový kabriolet na světě v segmentu malých vozů zkracuje přechodné období zbývající do představení nové generace čistě elektrických modelů. MINI Cooper SE Cabrio bude v Evropě k dispozici od dubna 2023 v omezeném počtu 999 vozů.


21.12.2022

  Mini

MINI Cabrio jako edice Seaside

Vlny jemně narážející na pláž a na dohled je nekonečný obzor – den u moře nabízí osvěžující perspektivu a pocit svobody. V tomto duchu MINI Cabrio v edici Seaside oslavuje 30 let individuálního stylu a maximální radosti z jízdy na čerstvém vzduchu. U příležitosti tohoto výročí čtyřmístného otevřeného modelu představuje MINI sportovní klasiku s exkluzivní výbavou a designovými prvky. Na přání v třpytivě modrém laku Caribbean Aqua nebo v bílé barvě karoserie Nanuq White. MINI Cabrio Seaside Edition je k dispozici ve verzi Cooper (kombinovaná spotřeba paliva: 6,4–5,9 l/100 km; kombinované emise CO2: 145–135 g/km, podle WLTP) a Cooper S (kombinovaná spotřeba paliva: 6,9–6,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 157–148 g/km, podle WLTP).