12.1.2023

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Nové modely Opel Astra GSe a Opel Grandland GSe

Opel právě otvírá objednávkové knihy dvou špičkových modelů: Pětidveřové Astry GSe a SUV Grandland GSe. Vrcholné modely GSe nabízejí vše, co si sportovně naladění řidiči přejí: Vzrušující výkon, precizní podvozek a elektrifikované plug-in hybridní pohony pro lokálně bezemisní jízdu. Kromě toho přicházejí s exkluzivním designem, typickým pro novou dynamickou podznačku „GSe“. Astra GSe a Grandland GSe mají exkluzivní 18 a 19-palcová kola z lehkých slitin a charakteristické přední nárazníky GSe a zadní difuzory. V interiéru zaujmou anatomická přední sedadla, vyhrazená speciálně pro modely řady GSe. Nabídku modelů GSe završuje celá řada nejmodernějších asistenčních systémů Opel. Zákazníci si nyní mohou objednat novou Astru GSe už za 1 099 990 Kč a nový Grandland GSe už za 1 349 990 Kč.


20.12.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily

Nová Astra hraje roli posla budoucnosti

Rok 2022 byl pro Opel v každém ohledu elektrizující: Už přesně 160 let značka s bleskem v znaku zpřístupňuje vyspělé inovace nejširšímu spektru obyčejných zákazníků. V jubilejním roce 2022 to Opel doložil uvedením nové generace modelu Astra. Dalšími bestsellery roku 2022 jsou Opel Mokka, na podzim nejprodávanější elektromobil svého segmentu, a Opel Corsa, který letos oslavil 40. narozeniny. Bateriová Corsa-e Rally měla úspěšný rok v šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup, světově prvním jednoznačkovém rally-poháru elektromobilů. V blízké budoucnosti nabídne Opel ještě dynamičtější zážitky díky modelům nové řady GSe. Opel zároveň důsledně prosazuje inovace pro udržitelnou mobilitu, už dnes má německá automobilky ve svém portfoliu 12 elektrifikovaných modelů.

 


14.12.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Opel Mokka Electric

Atraktivní elektromobil Opel Mokka-e vyjíždí do nového modelového roku s novým označením a výrazně vylepšenými parametry: Nejprodávanější německý elektromobil třídy B-SUV za měsíce říjen a listopad se propříště bude jmenovat Opel Mokka Electric a je výkonnější i efektivnější. Držitel titulu „Zlatý volant 2021“ dostal novou trakční baterii 54 kWh, která nyní vozu poskytuje dojezd až 406 km (dle normy WLTP), což proti dřívějším 338 km znamená výrazné zlepšení o nějakých 20 procent. Zároveň energetická spotřeba Mokky Electric poklesla na 15,2 kWh na 100 km jízdy (WLTP). Novou Mokku Electric bude pohánět elektromotor o vyšším výkonu 115 kW/156 k s nejvyšším točivým momentem 260 Nm. Stejný trakční elektromotor bude pohánět i nedávno představenou plně elektrickou Astru Electric.


30.11.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily

Nový Opel Astra Electric přijíždí!

S novou Astrou Opel otevírá další zásadní kapitolu: Právě dnes německá automobilka odhalila první snímky nového BEV modelu Opel Astra Electric. Značka s bleskem ve znaku tak představuje první čistě elektrickou (BEV) podobu Astry v celé dlouhé historii této veleúspěšné řady. Současně s pětidveřovým hatchbackem Astra Electric Opel představuje také nové kombi Astra Sports Tourer Electric, první čistě elektrické kombi od německého výrobce.


8.11.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily

Opel slaví výrobu 75 milionů automobilů

Rok 2022 je pro automobilku Opel rokem mnoha oslav: Německá automobilka se sídlem v Rüsselsheimu už letos slavila 160 let od svého založení, 30 let výroby v závodě v německém Eisenachu a bestseller Corsa oslavil 40. narozeniny. Nyní Opel do tohoto výčtu významných milníků přidává další výrazný moment: Výroba automobilky právě dosáhla 75 milionů vozů! Jubilantem se stal elektrifikovaný Opel Grandland GSe, který vyjel z továrny v Eisenachu.


3.11.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Nový Opel Astra vyhrál „Německé auto roku“

Nové modely Opel Astra/Opel Astra Sports Tourer se ozdobily výrazným titulem: V respektované anketě German Car of The Year (GCOTY – Německé auto roku) Astra zvítězila s výrazným náskokem před konkurencí ve své kategorii kompaktních vozů. 


31.10.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , sportovní vozy

Opel v automobilových soutěžích

Opel v sezóně 2022 doslova elektrifikoval mezinárodní rallye. ADAC Opel e-Rally Cup se etabloval jako světově první rallyový značkový šampionát elektromobilů a opět se rozrostl. Týmy z Německa, Rakouska, Finska, Švédska, Rumunska, Velké Británie a Nizozemska bojovaly o body, poháry a ceny s technicky identickými vozy Opel Corsa-e Rally. Sedm náročných automobilových soutěží v Německu, Rakousku, Francii a Nizozemsku ukázalo vysoký mezinárodní význam průkopnické práce dlouholetých partnerů – automobilky Opel a autoklubu ADAC.


26.10.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily

Nový Opel Grandland GSe

Krátce po představení vrcholných modelů řady Astra, tedy verzí Astra GSe a Astra Sports Tourer GSe, představuje nyní Opel špičkový stupeň GSe i v řadě Grandland. Právě dnes německá automobilka zveřejnila první snímky a informace o modelu Grandland GSe. Výkonné SUV německé automobilky kombinuje vitalitu sportovních vozů se všestranností a atraktivním stylem. Grandland GSe nabízí především dynamiku a špičkovou trakci díky vysokému výkonu a pohonu všech kol. S novým Grandlandem GSe bude mít Opel lákavý model i v segmentu výkonných SUV oblíbeného C-segmentu.
 


21.10.2022

  Opel , elektromobily

Opel Corsa-e Rally na FIA Motorsport Games 2022

Jako most, který spojuje řadu různých motoristických sportů – tak odborníci vidí akci FIA Motorsport Games, která se poprvé konala v roce 2019. Na prvním ročníku tehdy v italské Vallelunze bojovalo 49 národů o slávu a medaile v pěti disciplínách. Druhé FIA Motorsport Games se uskuteční ve dnech 26. až 30. října 2022 v jižní Francii, soutěžit tam bude více než tisícovka závodníků ze stovky zemí. Program letošních FIA Motorsport Games zahrnuje 17 různých motoristických disciplín. Novinkou v programu je Auto Slalom, tedy slalom automobilů, přičemž organizátoři už od počátku počítali s nasazením elektromobilu. Pro automobilku Opel, která je předním výrobcem elektromobilů, bylo proto nasazení speciálu Opel Corsa-e Rally jako jednotného „nářadí“ pro disciplínu „Auto Slalom“ jasnou volbu. 
 


29.9.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Opel: Astra GSe a Astra Sports Tourer GSe

„Ochranná známka“ Opelu „GSe“ je zpátky ve hře! Po oznámení, že Opel oživí GSe jako nové označení svých dynamických a elektrifikovaných modelů dnes německá automobilka zveřejňuje první informace a oficiální fotografie nových modelů Opel Astra GSe a Opelu Astra Sports Tourer GSe.


31.8.2022

  Opel

Opel slaví 160 let od založení firmy

Německá automobilka Opel slaví významné výročí: Právě před 160 lety založil Adam Opel „zakladatel“ v německém Rüsselsheimu svoji společnost. Položil tak základy mezinárodně aktivní a úspěšné společnosti, která působila v nejrůznějších odvětvích. Opel začal s výrobou šicích strojů, později přešel na bicykly (v roce 1862 byl Opel největším světovým výrobcem jízdních kol) a nakonec se proslavil jako mezinárodně uznávaná automobilová značka. Od prvopočátků svého podnikání razil Opel cestu inovací dostupných pro každého – a to platí dodnes! Opel se dnes plně věnuje elektrifikaci a zákazníkům nabízí širokou škálu modelů s různými variantami elektrifikovaného pohonu.


6.6.2022

  Opel

Opel posiluje svoje pozice na trhu

Tuzemský automobilový trh klesá – Opel přesto neustále zvyšuje prodeje, tržní podíly i pozici v žebříčku importérů! Během prvních měsíců tohoto roku se v ČR prodalo jenom 87 312 osobních a lehkých užitkových vozů (OA+LUV), což představuje meziroční pokles o téměř 11 procent. Opel ve stejném období umístil na tuzemském trhu 2549 OA+LUV vozů, což znamená meziroční nárůst téměř o třetinu (přesně 32 %) a Opel se tak ve statistikách Svazu dovozců automobilů vyšvihnul ze 14. místa na 10. pozici.