24.5.2023

  Opel , elektrický pohon , elektromobily

Opel představuje novou Corsu

Nový Opel Corsa se představuje a na trhu se objeví ještě v tomto roce. Corsa bude ještě výraznější, emotivnější a její ovládání ještě intuitivnější. Novinka, která dostala mj. zcela nový elektrický a hybridní pohon, posouvá tradičně silnou nabídku Opelu ve třídě malých vozů na novou kvalitativní úroveň. 


17.4.2023

  Opel , elektrický pohon , elektromobily

Astra získala prestižní cenu Red Dot Award

Opel Astra díky svému oslnivému designu dokáže zaujmout na první pohled! A nerozhoduje, zda se bavíme o pětidveřovém hatchbacku nebo o kombi verzi Astra Sports Tourer. Atraktivitu tohoto modelu potvrzuje i aktuální úspěch – zisk prestižní ceny Red Dot Award.


24.3.2023

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Nástupce SUV modelu Opel Grandland

Automobilový koncern Stellantis oznámil, že do závodu automobilky Opel v německém Eisenachu investuje přes 130 milionů EUR. V Eisenachu se v současné době vyrábějí SUV model Opel Grandland  a zmíněná investice je určena především pro zajištění náběhu výroby nástupnického modelu. Ten bude postavený na zcela nové platformě STLA Medium a nabídka modelové řady bude obsahovat i čistě elektrickou BEV verzi. Na trhu se tato novinka Opelu objeví ve druhé polovině roku 2024. 


22.3.2023

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , vodíkový pohon

Opel Vivaro-e a Vivaro-e HYDROGEN

Významný distributor léků ověřuje v běžném provozu dodávky Opel Vivaro-e a Vivaro-e HYDROGEN. Výhodou je lokálně bezemisní provoz a dostatečný akční rádius. Citlivý náklad se přepravuje v perfektně klimatizované skříni.


23.2.2023

  Opel

Opel slaví 20 let sedadel pečetí AGR

V letošním roce slaví německá automobilka Opel 20 let od uvedení prvních sedadel s ergonomickým certifikátem AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V. – Akce za zdravá záda), který uděluje nezávislá asociace německých ergonomů a ortopedů. Dnes jsou AGR sedadla k dispozici pro modely Grandland, Astra a Astra ST, přičemž vyšší stupně výbav mají AGR sedadla standardně. Úplně prvním Opelem, který vyjel se sedadly AGR, byl v roce 2003 model střední třídy Opel Signum.


21.2.2023

  Opel

Opel elektronická verze uživatelských manuálů

Opel jde s dobou a vnímá citlivé otázky ekologie, a proto s okamžitou platností končí s tiskem objemných uživatelských manuálů a přechází do elektronického prostředí. Od nynějška bude ve všech nových vozech Opel (včetně elektrifikovaných) pouze stručná brožurka, která bude obsahovat QR kód. Prostřednictvím tohoto QR kódu se zákazníci rychle dostanou k digitalizovanému detailnímu návodu k obsluze svého vozu. 
 


12.1.2023

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Nové modely Opel Astra GSe a Opel Grandland GSe

Opel právě otvírá objednávkové knihy dvou špičkových modelů: Pětidveřové Astry GSe a SUV Grandland GSe. Vrcholné modely GSe nabízejí vše, co si sportovně naladění řidiči přejí: Vzrušující výkon, precizní podvozek a elektrifikované plug-in hybridní pohony pro lokálně bezemisní jízdu. Kromě toho přicházejí s exkluzivním designem, typickým pro novou dynamickou podznačku „GSe“. Astra GSe a Grandland GSe mají exkluzivní 18 a 19-palcová kola z lehkých slitin a charakteristické přední nárazníky GSe a zadní difuzory. V interiéru zaujmou anatomická přední sedadla, vyhrazená speciálně pro modely řady GSe. Nabídku modelů GSe završuje celá řada nejmodernějších asistenčních systémů Opel. Zákazníci si nyní mohou objednat novou Astru GSe už za 1 099 990 Kč a nový Grandland GSe už za 1 349 990 Kč.


20.12.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily

Nová Astra hraje roli posla budoucnosti

Rok 2022 byl pro Opel v každém ohledu elektrizující: Už přesně 160 let značka s bleskem v znaku zpřístupňuje vyspělé inovace nejširšímu spektru obyčejných zákazníků. V jubilejním roce 2022 to Opel doložil uvedením nové generace modelu Astra. Dalšími bestsellery roku 2022 jsou Opel Mokka, na podzim nejprodávanější elektromobil svého segmentu, a Opel Corsa, který letos oslavil 40. narozeniny. Bateriová Corsa-e Rally měla úspěšný rok v šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup, světově prvním jednoznačkovém rally-poháru elektromobilů. V blízké budoucnosti nabídne Opel ještě dynamičtější zážitky díky modelům nové řady GSe. Opel zároveň důsledně prosazuje inovace pro udržitelnou mobilitu, už dnes má německá automobilky ve svém portfoliu 12 elektrifikovaných modelů.

 


14.12.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Opel Mokka Electric

Atraktivní elektromobil Opel Mokka-e vyjíždí do nového modelového roku s novým označením a výrazně vylepšenými parametry: Nejprodávanější německý elektromobil třídy B-SUV za měsíce říjen a listopad se propříště bude jmenovat Opel Mokka Electric a je výkonnější i efektivnější. Držitel titulu „Zlatý volant 2021“ dostal novou trakční baterii 54 kWh, která nyní vozu poskytuje dojezd až 406 km (dle normy WLTP), což proti dřívějším 338 km znamená výrazné zlepšení o nějakých 20 procent. Zároveň energetická spotřeba Mokky Electric poklesla na 15,2 kWh na 100 km jízdy (WLTP). Novou Mokku Electric bude pohánět elektromotor o vyšším výkonu 115 kW/156 k s nejvyšším točivým momentem 260 Nm. Stejný trakční elektromotor bude pohánět i nedávno představenou plně elektrickou Astru Electric.


30.11.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily

Nový Opel Astra Electric přijíždí!

S novou Astrou Opel otevírá další zásadní kapitolu: Právě dnes německá automobilka odhalila první snímky nového BEV modelu Opel Astra Electric. Značka s bleskem ve znaku tak představuje první čistě elektrickou (BEV) podobu Astry v celé dlouhé historii této veleúspěšné řady. Současně s pětidveřovým hatchbackem Astra Electric Opel představuje také nové kombi Astra Sports Tourer Electric, první čistě elektrické kombi od německého výrobce.


8.11.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily

Opel slaví výrobu 75 milionů automobilů

Rok 2022 je pro automobilku Opel rokem mnoha oslav: Německá automobilka se sídlem v Rüsselsheimu už letos slavila 160 let od svého založení, 30 let výroby v závodě v německém Eisenachu a bestseller Corsa oslavil 40. narozeniny. Nyní Opel do tohoto výčtu významných milníků přidává další výrazný moment: Výroba automobilky právě dosáhla 75 milionů vozů! Jubilantem se stal elektrifikovaný Opel Grandland GSe, který vyjel z továrny v Eisenachu.


3.11.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Nový Opel Astra vyhrál „Německé auto roku“

Nové modely Opel Astra/Opel Astra Sports Tourer se ozdobily výrazným titulem: V respektované anketě German Car of The Year (GCOTY – Německé auto roku) Astra zvítězila s výrazným náskokem před konkurencí ve své kategorii kompaktních vozů.