30.5.2023

  Cupra , Seat

SEAT vylepšuje udržitelnost modelů

SEAT pokračuje ve své spolupráci s organizací SEAQUAL INITIATIVE, jejímž cílem je urychlovat zavádění inovací a cirkulární ekonomiky a přispívat k ochraně přírodních zdrojů ve Středozemním moři a dalších oblastech. SEAT současně také zahajuje novou spolupráci s firmou Autoneum a jako první výrobce automobilů začal používat recyklované materiály LABEL blue by BORGERS. Tím pomůže odstraňovat z oceánských vod více než 2 miliony plastových lahví ročně.


3.2.2023

  Cupra , Seat , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Úspěchy SEAT a CUPRA FLEET DERBY 2023

Značkám SEAT a CUPRA se na českém fleetovém trhu daří a potvrzují to i aktuální výsledky prestižní ankety FLEET DERBY 2023. Porotce ankety zaujal dynamický rozvoj ambiciózní značky CUPRA na českém trhu. Zatímco v roce 2021 se prodalo 643 vozů CUPRA, loni to bylo již 2313 vozů, což znamená nárůst prodeje o téměř 260 %. Za své mimořádné výkony si tak ze slavnostního vyhlášení výsledků ankety FLEET DERBY 2023 odnesl ocenění Firemní prodeje roku 2022 Petr Schmidt, který má na startosti fleetové prodeje značek CUPRA a SEAT. Dalším úspěchem v anketě FLEET DERBY 2023 je třetí místo ve třídě Referentské vozy pro SEAT Leon Sportstourer.


18.11.2022

  Seat

Flotila zásahových vozů SEAT Tarraco

SEAT Tarraco vstoupil do služeb Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (ZZS PK) ve speciální úpravě jako sanitní vůz. Plzeňští záchranáři převzali celkem šest vozů SEAT Tarraco 2.0 TDI s pohonem všech kol, přestavěných renomovanou českou společností Sicar pro potřeby záchranných služeb. Slavnostní předání vozidel SEAT Tarraco proběhlo ve středu 16. listopadu 2022 v Plzni za účasti zástupců českého importéra automobilů SEAT a plzeňského autorizovaného prodejce Autocentrum Jan Šmucler.


2.11.2022

  Seat , Volvo , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Volvo EX90: elegantní, bezpečné a efektivní

V každém voze značky Volvo se snoubí v dokonalé harmonii forma, funkce a technické inovace. Pro naše blížící se plně elektrické Volvo EX90 platí tato definice dvojnásob.


19.10.2022

  Seat , off-road , SUV

SEAT prodal již více než jeden milion SUV

Úspěšný příběh kategorie SUV pokračuje. Automobily SUV (Sports Utility Vehicle) si každoročně ukrojují stále větší část trhu. V roce 2021 na ně připadalo 46 % registrací nových vozů v Evropě, což je o 5 procentních bodů více než v předchozím roce. Skvělým příkladem této růstové evoluce je produktová řada SUV značky SEAT. Ta v roce 2022 přesáhla hranici jednoho milionu prodaných vozů všech tří modelů, tedy pouhých šest let po uvedení prvního z nich na trh. Loni se již modely Arona, Ateca a Tarraco podílely na globálním prodeji značky SEAT 49 procenty, resp. 192 100 vozy. Mezi hlavní důvody jejich popularity patří design, všestrannost a sportovní jízda.


12.10.2022

  Seat , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

SEAT Ibiza a SEAT Arona obdržely 5 hvězd

Praha, 12/10/2022. Nové modely SEAT Ibiza a SEAT Arona obhájily nejvyšší 5hvězdičkové hodnocení bezpečnosti Euro NCAP. Poprvé dosáhly tohoto pozoruhodného výsledku před pěti lety. Prestižní ocenění má ještě větší váhu vzhledem k tomu, že organizace Euro NCAP v uplynulých letech výrazně zvýšila náročnost testovacího procesu.
Testy jsou nyní ještě přísnější a nově zahrnují čelní nárazovou zkoušku s pohybující se bariérou a jedoucím vozem, která nahrazuje test nárazu do mírně přesazené deformovatelné bariéry. Organizace Euro NCAP tak může ještě lépe vyhodnotit úroveň ochrany cestujících uvnitř vozu i způsob, jakým se na tom podílejí přední deformační zóny vozu. Aktualizovány byly také boční nárazy. Například u bočního nárazu levou stranou vozu do bariéry se změnila rychlost a hmotnost bariéry. Rovněž nové je vyhodnocování ochrany při bočním nárazu pravou stranou vozu. Zkušební technici při testech zkoumají také ochranu řidiče a potenciální kontakt mezi řidičem a osobou na sedadle vpředu.
 


11.10.2022

  Cupra , Seat

SEAT a CUPRA - Temperamentní i v zimě

SEAT a zejména CUPRA patří mezi jedinečné značky, které si zaslouží patřičný přístup i k servisu a dalším službám. Před náročným zimním nasazením obzvlášť.


17.5.2022

  Audi , Seat , Škoda , VW , elektrický pohon , elektromobily

ŠKODA zahajuje výrobu bateriových systémů

ŠKODA AUTO zahajuje v Mladé Boleslavi výrobu bateriových systémů pro plně elektrické vozy na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Hlavní závod automobilky je tak jediným výrobním místem bateriových systémů pro platformu MEB v Evropě mimo území Německa. Na nově postavené výrobní lince může v budoucnu zhruba 250 zaměstnanců montovat více než 250 000 bateriových systémů pro platformu MEB za rok. Kromě vozů ŠKODA budou tyto bateriové systémy použity i v dalších modelech koncernových značek Volkswagen, Audi a SEAT, postavených na platformě MEB.


11.4.2022

  Seat

SEAT - 7 způsobů, jak ušetřit na palivu

S prudkým nárůstem cen paliv na celém světě se nyní do popředí zájmu dostává hospodárná jízda, která je klíčem k úsporám na palivu. Podle Mezinárodní agentury pro energii IEA (International Energy Agency) umožní toto opatření snížit spotřebu paliva o 6 až 12 %. Odborník ze společnosti SEAT S.A. proto nabízí 7 tipů pro hospodárnou jízdu, s nimiž spotřebujete méně paliva a ušetříte na výdajích.


31.3.2022

  Cupra , Seat

SEAT a CUPRA představují aktuální nabídku

Jarní prohlídka vozu, výhodnější příslušenství, pneuservis – před sezónou ideální příležitost. Zákaznická karta MyCard majitelům značek SEAT a CUPRA ušetří náklady.


25.1.2022

  Cupra , Seat

SEAT a CUPRA: nový partner na severu Čech

Liberecký autorizovaný prodejce a servis je 19. dealerem značky SEAT a 9. dealerem značky CUPRA.


4.1.2022

  Cupra , Seat , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

SEAT a CUPRA: nejúspěšnější rok v ČR

V roce 2021 bylo zákazníkům předáno 8373 vozů SEAT a CUPRA, což je historicky nejlepší prodejní výsledek španělské automobilky na českém trhu. Loňský rok byl především ve znamení hybridizace a elektrifikace.