2.6.2023

  Škoda

Škoda Auto DigiLab se mění na Škoda X

Škoda Auto DigiLab je odteď Škoda X: pod touto novou značkou Škoda Auto výrazně posouvá digitalizaci svých produktů a služeb. Inovační centrum v Praze se více orientuje na zákazníka a bude řídit digitální služby pro značku Škoda. Písmeno X v názvu znamená Exponential, Exploring, Expanding. Inovovaná strategie vyhledávání nových technologií se zaměří na evropské start-upy a technologická centra. Škoda X od toho očekává rychlost, flexibilitu a vysokou efektivitu. Jako nová značka bude Škoda X podporovat hlavní činnost mateřské společnosti Škoda Auto a podporovat digitalizaci jejích produktů a služeb.


1.6.2023

  Škoda

Škoda Auto je partnerem Zlín Film Festivalu

Škoda Auto je po jedenadvacáté partnerem Zlín Film Festivalu a zápůjčkou 23 vozů zajišťuje dopravu organizátorů a hostů. Mezinárodní přehlídka filmů pro děti a mládež se koná od 1. do 7. června a vedle stovek filmů zde na dospělé i dětské návštěvníky čeká bohatý program se soutěžemi či koncerty. Součástí je i páteční Den se Škoda Auto s výtvarnými dílničkami a dalšími atrakcemi pro děti. Zástupci automobilky zde také předají neziskové organizaci Zdravotní klaun třetí plně elektrický vůz Enyaq iV, na jehož podobě se podílely samy děti. Podpora a rozvoj kultury je jednou z dlouhodobých součástí společenské odpovědnosti mladoboleslavské automobilky.


23.5.2023

  Škoda , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Škoda Auto uvádí na trh nový Enyaq L&K

Škoda Auto uvádí na trh nový Enyaq L&K a doplňuje tak své čistě elektrické SUV o vrcholný model. Tato varianta pojmenovaná po zakladatelích Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi se vyznačuje specifickými designovými prvky karoserie i interiéru a přichází s mimořádně bohatou standardní výbavou. Nechybí ani rozsáhlá technická vylepšení. Modely Enyaq L&K 85 s pohonem zadních kol a Enyaq L&K 85x s pohonem všech kol poskytují maximální systémový výkon 210 kW. Nabízejí zvýšený dojezd až 570 km v režimu WLTP a dobu nabíjení z 10 % na 80 % kapacity baterie již za méně než 30 minut. Enyaq L&K je prvním modelem značky Škoda, který má nové uživatelské rozhraní pro snadnější ovládání a modernizovanou grafiku, která odráží novou firemní identitu značky Škoda. V nabídce bude jak Enyaq L&K, tak Enyaq Coupé L&K.


22.5.2023

  Škoda , SUV

Škoda Auto pro Zdravotního klauna 2023

Škoda Auto představuje vítězný návrh druhého ročníku výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna. Autorem návrhu je 8letý František Hanko a o jeho vítězství rozhodla veřejnost v hlasování, které probíhalo na internetových stránkách soutěže. Nyní bude návrh převeden do skutečné podoby na vůz Škoda Enyaq iV a jeho slavnostní předání proběhne v rámci Dne se Škoda Auto na Zlín Film Festivalu.


19.5.2023

  Škoda , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Enyaq iV nově ve variantách iV 80 a iV 80x

Nejprodávanější elektromobil českého trhu dává ještě více možností na výběr. Tuzemští autorizovaní prodejci značky Škoda nabízejí model Enyaq nově i ve variantách iV 80 a iV 80x. Současně dochází v rámci modelové péče k novému členění výbavových paketů. Kromě základní varianty Clever mohou zákazníci volit mimořádné výbavy Plus, Advanced a Maxx i další volně objednatelné položky.


11.5.2023

  Škoda , hybridní pohon , SUV

Testování nové generace vozů Kodiaq a Superb

Nové generace modelů Škoda Superb a Kodiaq úspěšně prošly intenzivním testováním v mrazech za polárním kruhem. Funkce, kvalita a odolnost vozů byly sledovány při teplotách až minus 30 stupňů Celsia. Hlavní důraz byl při těchto testech kladen na jízdní stabilitu, komfort cestujících v extrémně chladných podmínkách a celkovou spolehlivost při dlouhé jízdě v zimě.


5.5.2023

  Škoda , Škoda Superb , hybridní pohon

Škoda Superb 90 let úspěchů

Nová Škoda Superb čtvrté generace se představí letos na podzim, 90 let po uvedení historicky prvního modelu z rodiny Superb vyráběného v letech 1934 až 1949. Více než 50 let poté se na trhu objevila první generace novodobého modelu Škoda Superb, která znamenala návrat značky Škoda do segmentu vyšší střední třídy. Další kapitola úspěšného příběhu se začala psát v roce 2008 představením druhé generace modelu Škoda Superb.


4.5.2023

  Škoda , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Škoda Auto podporuje Mistrovství světa IIHF

Škoda Auto podporuje Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji jako hlavní oficiálním sponzor nepřetržitě od roku 1993. Lední hokej je skutečnou českou národní vášní, a proto je sponzoring šampionátu prakticky nedílnou součástí angažmá značky Škoda na mezinárodní sportovní scéně. Pořadatelům turnaje, který se koná od 12. do 28. května 2023 ve finském městě Tampere a lotyšské metropoli Rize, značka zajišťuje flotilu 45 plně elektrických nebo plug-in hybridních vozidel. 


27.4.2023

  Škoda , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Škoda Auto vyrobila půl milionu bateriových systémů

Ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi vyrobila Škoda Auto již 500 000 bateriových systémů. Tyto strategicky důležité komponenty jsou součástí plně elektrických vozidel na platformě MEB a modelů s plug-in hybridním pohonem koncernových značek Škoda, Volkswagen, Audi a SEAT.


26.4.2023

  Škoda , elektrický pohon , elektromobily

Elektrické SUV Škoda Enyaq iV 50

Škoda Auto činí svou plně elektrickou rodinu Enyaq iV ještě dostupnější. Nová Škoda Enyaq iV 50 je moderní elektromobil na bázi modulární elektrické platformy (MEB) koncernu Volkswagen se základní cenou nižší než 40 000 eur. Nabízí elektromotor o výkonu 109 kW, dojezd až 365 km v režimu WLTP a dostatek místa pro celou rodinu. Enyaq iV 50 se standardně dodává s 19 dvoubarevnými koly z lehké slitiny, 13 navigačním systémem a zadní parkovací kamerou.


26.4.2023

  Škoda , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Škoda Auto poodkrývá první detaily

Škoda Auto poprvé poodhalila nástupce svého vlajkového modelu Superb (verze liftback a kombi) a svého vrcholného SUV Kodiaq. V rámci akce "Let's Explore" zveřejnila česká automobilka první oficiální snímky siluet vozů nové generace. Představení vozů Superb a Kodiaq bude patřit k největším událostem značky letošního roku, které na podzim vyvrcholí samostatnými světovými premiérami. Oba vozy nabídnou moderní, úsporné zážehové a vznětové motory a také plug-in a mild hybridní varianty pohonu.


19.4.2023

  Škoda

Škoda Powerpass Map

Nová aplikace Powerpass Map rozšiřuje možnosti ekosystému Škoda iV. Aplikace, která je dostupná pro modelovou řadu Enyaq iV, zobrazuje polohu a detailní informace veřejných dobíjecích bodů na středovém displeji infotainmentu. Uživatelé mohou také dobíjecím bodům udělovat hodnocení a zveřejňovat své komentáře. Tyto informace se na displeji zobrazí jako nedávné hodnocení a zpětná vazba. Aplikace Powerpass Map je nyní k dispozici zdarma ke stažení z palubního online obchodu ve všech modelech Enyaq iV či Enyaq Coupé iV vybavených softwarem ME3.0 nebo novější verzí.