30.1.2023

  Toyota , hybridní pohon

Nová plug-in hybridní Toyota C-HR

Závod Toyota Motor Manufacturing Turkey (TMMT) bude v tureckém městě Sakarya vyrábět Toyotu C-HR druhé generace. Nová Toyota C-HR, nabízená v hybridním a plug-in hybridním provedení, bude zároveň prvním plug-in hybridním osobním vozem vyráběným v Turecku. TMMT se dále stane prvním evropským závodem automobilky Toyota vyrábějícím plug-in hybridní vozidla a prvním s linkou na výrobu baterií.


9.1.2023

  Toyota

Toyota začíná nový rok výhodnějšími cenami

Toyota začíná nový rok výhodnějšími cenami většiny svých modelů. Výhodnější ceny se vztahují téměř na všechny oblíbené osobní vozy od nejmenšího Aygo X po nejprodávanější SUV RAV4. Součástí akční nabídky je například i nejnovější model Toyota Corolla Cross, který vychází z nejprodávanějšího vozu světa, Toyoty Corolly, ovšem má vzhled i vlastnosti SUV. 


3.1.2023

  Toyota

Výtvarné soutěže Toyota Dream Car

Už pošestnácté Toyota vyhlašuje mezinárodní výtvarnou soutěž Dream Car. Děti v ní mají umělecky vyjádřit, jak si představují auto svých snů. Zúčastnit se mohou děti do 15 let, přičemž se utkají ve třech věkových kategoriích do 8 let, 8 až 11 let a 12 až 15 let. Devět nejlepších obrázků z Česka pak putuje do Japonska, kde se rozhodne o celosvětovém vítězi. Ve hře je finanční odměna pro 5 vítězů či jejich mateřské, základní či střední školy, které své žáky do soutěže přihlásí a 21 nejlepších finalistů.


19.12.2022

  Toyota , hybridní pohon

Toyota v Evropě spouští výrobu hybridního pohonu

Toyota Motor Europe oznámila zahájení výroby hybridních pohonů 5. generace pro novou Toyotu Corolla. Nejnovější hybridní elektrické pohony Toyota s nízkými emisemi se budou vyrábět v závodech Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) a Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK) a následně montovat do nové Toyoty Corolla vyráběné v závodech TMUK a Toyota Motor Manufacturing Turkey (TMMT).


8.12.2022

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Toyota bZ Compact SUV Concept

Toyota v Bruselu poprvé na evropské půdě představila novou vývojovou studii Toyota bZ Compact SUV Concept. Ukázala tak, jak by mohl vypadat další vývoj vozů s označením „bZ“, tedy Beyond Zero.


7.12.2022

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Toyota Prius Plug-in Hybrid

Atraktivní Toyota Prius páté generace otevírá novou kapitolu příběhu průkopníka technických inovací a dynamického designu a současně zachovává hrdou tradici modelu, který se nebojí jít proti zažitým konvencím.


6.12.2022

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , vodíkový pohon

Prototyp Corolla Cross Hydrogen Concept

Prototyp Corolla Cross Hydrogen Concept rozšiřuje multi-technologický přístup Toyota k nulovým emisím. Cesta Toyoty k uhlíkové neutralitě v rámci různorodých zákaznických potřeb a podmínek jednotlivých trhů spočívá ve vývoji a nabízení vícero technologií, z nichž si zákazníci sami mohou vybrat a jít vlastní cestou k nulovým emisím.


5.12.2022

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Toyota přichází s novým konceptem C-HR prologue

Toyota přichází s novým konceptem C-HR prologue, který je odvážnou evolucí originálu. Siluetou připomíná spíše kupé, ale s větším vnitřním prostorem. Jeho karoserie je hladká, a přitom výrazně tvarovaná a přináší vzhled, který je zároveň futuristický a nezaměnitelný právě pro Toyotu C-HR.


2.12.2022

  Toyota , vodíkový pohon

Toyota zahajuje vývoj vodíkového Hiluxu

Společnost Toyota Motor Manufacturing UK prostřednictvím centra pro pokročilé pohony (APC) obdrží dotaci na vývoj modelu Hilux poháněného palivovým článkem. Cílem projektu ve spolupráci s partnery z Velké Británie je upravit komponenty druhé generace palivových článků od Toyoty používané i nejnovější Toyotou Mirai.


21.11.2022

  Toyota , hybridní pohon , SUV

Toyota Víkend se zaměří na malá SUV

Nejprodávanější vůz světa Toyota Corolla v letošním roce dostala podobu SUV, díky čemuž dokáže uspokojit ještě více zákazníků s různými potřebami. Toyota Corolla Cross je menší SUV ideální pro mladé rodiny, které žijí aktivním životem. A konečně dorazila na český trh. Během Toyota Víkendu si ji proto zákazníci mohou nejen vyzkoušet, ale také pořídit za výhodnější cenu.


18.11.2022

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Toyota odhalila budoucnost

Nový koncepční model Toyota bZ Compact SUV Concept se ve světové premiéře představuje na mezinárodním autosalonu Los Angeles Auto Show 2022. Toyota tím dává nahlédnout, jak by mohl vypadat další vývoj a rozšiřování vize pod zastřešujícím označením „bZ“, tedy Beyond Zero.


16.11.2022

  Toyota , hybridní pohon

Toyota Prius plug-in hybrid

Toyota při světové premiéře představila pátou generaci modelu Prius s plug-in hybridním pohonem nové generace s vyšším výkonem a vyšší kapacitou baterie. Na evropské trhy bude uveden na jaře 2023.