24.9.2023

  Auto novinky , Toyota

Toyota startuje druhý ročník podzimní roadshow

Automobilka Toyota startuje podzimní roadshow po svých dealerstvích. Od 26. září do závěru listopadu tato „Hvězdná Toyota roadshow” navštíví 21 měst v ČR. Během akce Toyota podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.


5.9.2023

  Auto novinky , Pick-up , Toyota , elektromobily , vodíkový pohon

Toyota odhalila prototyp Hiluxu na vodíkový palivový článek

Toyota ve Velké Británii odhalila prototyp elektrického modelu Hilux na vodíkový palivový článek. Nový pohon využívá klíčové prvky vodíkové Toyoty Mirai, takže neprodukuje žádné výfukové emise. Vychází z něj pouze čistá voda.


30.8.2023

  Toyota , elektrický pohon , limuzína , off-road , skladové vozy , SUV

Toyota vyhlašuje akční ceny. Nejvýhodněji vyjdou skladové vozy

Některé modely od Toyoty jsou k dostání za ještě výhodnějších podmínek. Rozšířená akční nabídka se týká především skladových vozů, přičemž největší cenové zvýhodnění zaznamenala novinka, čistě elektrická Toyota bZ4X, která je nyní k dostání o 300 000 Kč levněji.


7.8.2023

  Toyota , sportovní vozy

Evans s týmem TOYOTA GAZOO Racing si dojeli pro další vítězství na Rallye Finsko

Závodní tým Toyota GAZOO Racing World Rally Team oslavuje další vítězství na domácí půdě ve Finsku díky senzační jízdě Elfyne Evanse. O pozici na stupních vítězů bojoval i stájový kolega Takamoto Katsuta, který se nakonec umístil třetí.


2.8.2023

  Toyota

Nová Toyota Land Cruiser je návrat ke kořenům

Toyota odhalila zcela nový Land Cruiser, který představuje návrat ke kořenům, ovšem v novém designovém hávu. Geny legendy se spojily s novými technologiemi a přináší ještě lepší jízdní schopnosti. Předprodej nového Land Cruiseru pro evropské zákazníky zahájí Toyota v říjnu, první vozy by měly k zákazníkům dorazit v první polovině roku 2024.


30.5.2023

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Nový Yaris víc hybridních verzí

Oblíbená Toyota Yaris Hybrid dostává v současné generaci řadu vylepšení a rozšíření. Posiluje výkon a jízdní schopnosti hybridního elektrického pohonu a poskytuje evropským zákazníkům širší možnosti volby. Nový pohon Hybrid 130 je vylepšenou verzí hybridního pohonu 4. generace a obohacuje stávající verzi hybridní technologie o ostřejší akceleraci a ještě více potěšení za volantem. Vylepšený Yaris zároveň rozšiřuje záběr pokročilých systémů aktivní bezpečnosti a systémů na podporu řízení a uvádí do modelové řady zcela nový digitální rozměr. Na českém trhu se začne prodávat v druhé polovině letošního roku.


9.5.2023

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily

Toyota partnerem festivalu Rock for People

Hlavním partnerem na poli mobility hudebního festivalu Rock for People, který se letos uskuteční již 8. – 11. června tradičně v Parku 360 v Hradci Králové, je české zastoupení automobilky Toyota. Pro festival zajistí kompletní shuttle service, ve kterém budou převažovat nulově emisní vozy Toyota bZ4X a Toyota Mirai. 


3.4.2023

  Toyota , hybridní pohon , SUV

Toyota Yaris malý génius s velkým vlivem

Mnohokrát oceňovaný a stále oblíbenější model Yaris právě překonal milník 10 milionů vozů prodaných po celém světě a zařadil se tak do stáje dlouhodobě nejoblíbenějších modelů značky Toyota. Tedy mezi modely Corolla, Camry, RAV4, Hilux a Land Cruiser, kterým se podařilo překonat exkluzivní milník v podobě osmimístných prodejů. 


31.3.2023

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV , vodíkový pohon

Toyota slaví 30 let na českém trhu

Toyota v letošním roce slaví 30 let na českém trhu a loňský rok byl pro Toyotu i Lexus nejúspěšnějším obdobím v třicetileté historii obou značek v Česku. Toyota meziročně zvýšila prodej o 15 procent na 13 728 vozů, Lexus rostl s 881 registracemi o 60 procent na prémiovém trhu. Toyota se tak stala čtvrtou nejprodávanější značkou v Česku a v růstu pokračuje i v letošním roce, kdy je podle předběžných údajů za tři měsíce s více než 4600 prodanými vozy na třetí pozici na trhu s podílem přes 8,2 procenta.
 


20.3.2023

  Toyota , hybridní pohon , SUV

Nižší ceny oblíbených modelů Toyota

Hlavní hvězdou Toyota Víkendu je Yaris Cross GR Sport. Většina oblíbených modelů od malého Aygo X po SUV RAV4 je za nižší ceny.


10.3.2023

  Toyota

V Česku jezdí desítka vodíkových Toyot

V Česku již jezdí prvních deset vozů Toyota Mirai na vodíkové palivové články. Další auta v ČR jsou k dispozici skladem ihned k dodání. Mirai se vyrábí v Japonsku a do Česka je k dodání ve standardní lhůtě do pěti měsíců. Vodíková auta už mohou nově tankovat v Praze na Barrandově.


6.3.2023

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Toyota je druhá nejprodávanější na českém trhu

Japonská Toyota zvýšila v prvních dvou měsících roku prodeje o 40 procent na 3187 nových osobních a lehkých užitkových vozů a za první dva měsíce obsadila druhé místo na trhu.