Novinky o autech

Přečtěte si novinky o všech značkách aut prodávaných v ČR!

AutoNewsletter denně přináší aktuality o nejnovějších autech

27.9.2023

  Auto novinky , Porsche , hybridní pohon , luxusní vozy , SUV

Porsche představuje třetí hybridní verzi modelu Cayenne E-Hybrid

Značka Porsche dále rozšiřuje svou hybridní řadu pro nový typ Cayenne. Nový Cayenne S E-Hybrid jako třetí plug-in model luxusní řady SUV, který byl nedávno rozsáhle přepracován, přesvědčí jemně vyváženou jízdní dynamikou, komfortem a hospodárností.


27.9.2023

  Nová generace , Škoda , SUV

Škoda Auto odhaluje designové skici exteriéru zcela nového modelu Kodiaq

Týden před světovou premiérou zveřejnila Škoda Auto designové skici exteriéru nové generace vozu Škoda Kodiaq, které odhalují jeho dynamický a emotivní vzhled. Mezi highlighty patří skulpturálně tvarovaná příď, výrazné hranaté podběhy kol, disky o průměru 17″ až 20″, robustní zadní nárazník a Matrix-LED přední světlomety druhé generace s krystalickými designovými prvky.


26.9.2023

  Citroën

Historický, ikonický a lidový: legendární Citroën 2 CV slaví 75. narozeniny

Citroën slaví 75 let svého ikonického modelu 2 CV. Jeho návrh vznikl v samém centru Paříže, ve studiu značky Citroën na Rue du Théâtre, vyrobili ho ve zkušebním středisku La Ferté-Vidame v regionu Eure-et-Loir, a široké veřejnosti jej představili 7. října 1948 na pařížském autosalonu. Na model 2 CV čekala výjimečná kariéra. Celkem bylo vyrobeno 5 114 969 kusů, z toho 1 246 335 dodávek 2 CV. Úplně poslední vůz 2 CV opustil továrnu v portugalském Mangualde 42 let po svém uvedení na trh 27. července 1990 v 16 hodin.


24.9.2023

  Auto novinky , Škoda

Nový milník v internacionalizaci: Škoda Auto oficiálně vstupuje na vietnamský trh

Škoda Auto vstupem na vietnamský trh učinila významný krok ve své strategii internacionalizace. Slavnostní akce proběhla za účasti představitelů vietnamské a české vlády a společnosti TC Group, která je partnerem české automobilky pro prodej a výrobu vozů ve Vietnamu. Škoda Auto plánuje rychlé rozšíření dealerské sítě až na 30 prodejen a roční odbytový potenciál má po roce 2030 překročit hranici 40 000 vozů. Nabídku budou zpočátku tvořit automobily dovezené z Evropy, prodej firma zahájí s modely Karoq a Kodiaq.


24.9.2023

  Audi , Auto novinky , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Modernizované Audi Q4 e-tron: delší dojezd, vyšší hospodárnost, více emocí

Audi důsledně pokračuje v rozšiřování své nabídky v segmentu výhradně elektricky poháněných modelů. K výraznému nárůstu počtu dodaných vozů v prvním pololetí 2023 (+51,2 procenta) přispěla především modelová řada Audi Q4 e-tron. Ta nyní podstoupila pro modelový rok 2024 rozsáhlou modernizaci, která zahrnuje mimo jiné nově nastavený podvozek, vyšší hospodárnost, „charakterový zvuk“ a rozšířenou sériovou výbavu. Kromě optimalizovaného konceptu pohonu a vyššího nabíjecího výkonu zvětšila značka Audi rozsah funkcí asistenčních systémů. Na přání dodávaný aktivní jízdní asistent podporuje nyní také změnu jízdního pruhu.


24.9.2023

  MG , elektrický pohon , elektromobily

Program MG 777

Koupit si nový vůz se 7 lety klidu je snem každého majitele a přesně to nyní nabízí MG zákazníkům na trzích střední a východní Evropy.


24.9.2023

  Auto novinky , Toyota

Toyota startuje druhý ročník podzimní roadshow

Automobilka Toyota startuje podzimní roadshow po svých dealerstvích. Od 26. září do závěru listopadu tato „Hvězdná Toyota roadshow” navštíví 21 měst v ČR. Během akce Toyota podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.


22.9.2023

  Audi , Auto novinky

Audi otvírá nové centrum pro bezpečnost vozidel

Nové centrum pro bezpečnost vozidel Audi v areálu incampus v Ingolstadtu nabízí výrazně lepší zázemí pro realizaci nejmodernějších nárazových zkoušek. Středisko, které si vyžádalo investici ve výši 100 milionů eur, disponuje mimo jiné rozjezdovou dráhou o délce 250 metrů, mobilní nárazovou bariérou o hmotnosti 100 tun a možností nechat kolidovat dvě vozidla pod úhlem 90 stupňů. Prémiová značka Audi si sama stanovuje přísnější požadavky, které přesahují platné mezinárodní standardy.


21.9.2023

  Auto novinky , Volvo , elektromobily

Volvo Cars deklaruje konec dieselových motorů – poslední naftové auto bude vyrobeno začátkem roku 2024

Do roku 2030 mají v plánu prodávat pouze plně elektrická vozidla a v roce 2040 již chtějí být klimaticky neutrální společností. Tento jasně definovaný plán k dosažení kompletní elektrifikace představuje jeden z nejambicióznějších transformačních plánů tradičních automobilových značek.


21.9.2023

  Škoda , SUV

Úspěšný příběh vozů SUV pokračuje: Škoda Auto vyrobila třímilionté SUV

Škoda Auto slaví výrobu třímiliontého SUV. Jubilejním vozem je černá Škoda Kodiaq Sportline, která sjela z výrobní linky v závodě v Kvasinách. Poté, co automobilka v roce 2009 poprvé vstoupila do segmentu SUV s modelem Škoda Yeti, se tyto vozy rychle staly nedílnou součástí nabídky jejího portfolia. V průběhu své úspěšné SUV ofenzívy uvedla Škoda na trh modelové řady Kodiaq, Karoq, Kamiq a také Enyaq, svůj první plně elektrický SUV model postavený na platformě MEB. Díky úspěchu modelu Kushaq v Indii tvoří nyní vozy SUV téměř polovinu celosvětových dodávek značky Škoda.


21.9.2023

  Auto novinky , Lexus , Nová generace , elektromobily

Lexus odhalí koncept bateriového elektromobilu příští generace

Lexus v roce 2026 uvede na trh bateriový elektromobil příští generace, jenž přinese revoluční stavebnicovou konstrukci karoserie. Ta bude zcela odlišná oproti stávající výrobní technologii a přinese od základu modernizovanou softwarovou platformu.


21.9.2023

  Auto novinky , DS , elektromobily

DS 3 ESPRIT DE VOYAGE: kolekce prodchnutá elegancí

DS 3 ESPRIT DE VOYAGE má světlý interiér, v němž velkou část tvoří kůže Nappa v šedém odstínu Galet na palubní desce, doplněná vyraženým nápisem ESPRIT DE VOYAGE. Je k dispozici s různým pohonem: 100% elektrickým, benzínovým nebo naftovým motorem.