Novinky o autech

Přečtěte si novinky o všech značkách aut prodávaných v ČR!

AutoNewsletter denně přináší aktuality o nejnovějších autech

15.3.2023

  Citroën

Citroën Xantia slaví 30. výročí

Citroën slaví 30. výročí modelu Xantia, který byl uveden na trh v březnu roku 1993. V letech 1993–2002 bylo v Evropě vyrobeno více než 1 300 000 kusů (v letech 1996 a 1997 se Xantia prodávala také v Číně a do roku 2010 v Íránu) a Xantia se stala legendárním modelem historie značky Citroën.


15.3.2023

  BMW

BMW Panoramic Vision nový head-up displej

Nový head-up displej BMW nese název BMW Panoramic Vision a do výroby se dostane s prvními modely NEUE KLASSE. Potvrdil to Oliver Zipse, předseda představenstva BMW AG, během svého projevu na výroční konferenci 2023.


15.3.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia EV9 odhalena

Značka Kia odhalila kompletní podobu exteriéru a interiéru svého nejnovějšího a největšího elektromobilu EV9. První čistě elektrická vlajková loď značky se třemi řadami sedadel, je stěžejním krokem v rámci proměny značky Kia v poskytovatele řešení trvale udržitelné mobility.


14.3.2023

  Mitsubishi

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Společnost Mitsubishi Motors v listopadu 2021 obnovila svoji značku Ralliart a zahájila prodej speciálních edicí, resp. dílů a příslušenství na japonském trhu. Účast v motoristických soutěžích formou technické podpory pro Team Mitsubishi Ralliart je z pohledu Mitsubishi Motors příležitostí ukázat konstrukční um a zážitky spojované s vozy Mitsubishi.


14.3.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily

KIA: Sníh není pro elektromobily překážkou

Profesionální závodníci ocenili okamžitou akceleraci a jízdní vlastnosti elektrické Kia Niro EV. Zkušební jízdy na sněhu se uskutečnily u příležitosti představení nové řady pneumatik Nokian Tyres Snowproof 2. K vyšší bezpečnosti elektromobilů přispívá lepší přilnavost k vozovce a rychlejší odezva elektromotoru.


13.3.2023

  Škoda , hybridní pohon

Škoda Auto vývoj motorové řady EA 211

Škoda Auto přebírá v rámci koncernu Volkswagen zodpovědnost za vývoj všech motorů řady EA 211.


10.3.2023

  Toyota

V Česku jezdí desítka vodíkových Toyot

V Česku již jezdí prvních deset vozů Toyota Mirai na vodíkové palivové články. Další auta v ČR jsou k dispozici skladem ihned k dodání. Mirai se vyrábí v Japonsku a do Česka je k dodání ve standardní lhůtě do pěti měsíců. Vodíková auta už mohou nově tankovat v Praze na Barrandově.


10.3.2023

  Mitsubishi , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Mitsubishi nový Outlander PHEV v roce 2024

Mitsubishi Motors Europe pokračuje v rozšiřování své řady a investicích na evropském trhu. Společnost Mitsubishi Motors, která staví na základech vytyčených probíhajícím  představením nové generace ASX a chystaného zcela nového modelu COLT, který bude uveden na trh na podzim tohoto roku, představí v roce 2024 v Evropě svou vlajkovou loď Outlander PHEV.


9.3.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Kia Niro a EV6 GT je mezi finalisty

Dva modely Kia jsou ve finále soutěže Světové auto roku 2023 (World Car Awards 2023). Kia Niro se umístila mezi prvními třemi finalisty kategorie "Světové auto roku", zatímco model Kia EV6 GT se stal finalistou kategorie "Světové sportovní auto roku" (World Performance Car). Modely nominovalo 100 automobilových novinářů z 32 zemí, kteří hodnotili širokou nabídku vozidel z celého světa.


9.3.2023

  Hyundai , elektrický pohon , elektromobily

Hyundai IONIQ 6 postoupil

Hyundai IONIQ 6 postoupil do finálového kola v boji o tituly Světový vůz roku 2023 (World Car of the Year 2023), Světový elektromobil roku 2023 (World Electric Vehicle of the Year 2023) a Světový automobilový design roku 2023 (World Car Design of the Year 2023).  


9.3.2023

  Hyundai , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Nová kolekce DS 4 a DS 7 Esprit de Voyage

Značka Hyundai dnes v digitální světové premiéře odhalila zcela nový model KONA. Ještě atraktivnější všestranný model segmentu B-SUV se prezentuje také ve variantě se zcela elektrickým pohonem (EV), která nabízí vyspělé bezpečnostní a komfortní funkce a nejdelší dojezd ve své třídě. Zcela nová KONA je všestranným hráčem, který svým prodlouženým dojezdem a vyspělými systémy urychluje realizaci vize elektrifikace značky Hyundai.


9.3.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia Niro je Světovým ženským autem roku 2023

Zatímco v porotách většiny automobilových soutěží stále převažují muži, v soutěži "Světové ženské auto roku" hlasují výhradně motoristické novinářky pro novinky na mezinárodním automobilovém trhu. Letos se "WWCOTY" udělovaly již potřinácté a mezi vítěznými modely je opět značka Kia: 63 novinářek ze 43 zemí světa, jediná čistě ženská porota složená z automobilových odbornic, vybrala jako Světové ženské auto roku model Kia Niro.