Novinky o autech

Přečtěte si novinky o všech značkách aut prodávaných v ČR!

AutoNewsletter denně přináší aktuality o nejnovějších autech

2.9.2023

  Mini , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily

Minimalistický všeuměl: nové MINI Countryman

Vyšší, delší, MINI – nové MINI Countryman se oproti svému předchůdci znatelně zvětšilo o šest centimetrů na výšku a třináct centimetrů na délku. Díky rozšířeným blatníkům, osobitému charismatu a modernímu minimalistickému designu s čistě řešenými plochami je nyní podstatně působivější. V interiéru nabízí tento robustní dobrodruh značky MINI ještě více prostoru, pohodlí a bezpečnosti – a zásluhou pohonu všech kol i mimo zpevněné cesty.


2.9.2023

  Auto novinky , Opel , elektromobily

Nové kombi Opel Astra Sports Tourer Electric vyjíždí na první trh

Na blížícím se veletrhu IAA Mobility v Mnichově (5. až 10. září) představí Opel ve světové premiéře mj. model Astra Sports Tourer Electric. A tento pohledný vůz, jedno z vůbec prvních BEV kombi této třídy na trhu, právě vstupuje na první trh: Novou Astru Sports Tourer Electric je možné v Německu získat za základní ceníkovou cenu, která činí 43 490 € (doporučená cena pro Německo včetně DPH). Základní pětidveřový hatchback Astra Electric má základní německou cenovku 41 990 €. Na českém trhu se BEV modely Astra Electric a Astra Sports Tourer Electric objeví už na podzim tohoto roku.


1.9.2023

  BMW , hybridní pohon , luxusní vozy , SUV

Nové BMW X5 Protection VR6

Rozsáhlá modernizace v oblasti designu, pohonu a digitalizace podtrhuje progresivní charakter nového modelu. BMW X5 Protection VR6. Nové provedení nejprodávanějšího pancéřovaného vozu světa s klasifikací VR6 přichází s přepracovaným designem a upraveným interiérem se špičkovými prvky digitalizace – přebírá novinky modernizovaného standardního BMW X5.


1.9.2023

  Škoda , Škoda Superb

Ještě intuitivnější a prostornější: Škoda Auto představuje highlighty interiéru nových generací vozů Kodiaq a Superb

Ještě před světovou premiérou nových generací modelů Kodiaq a Superb představuje Škoda Auto zcela nový interiér s virtuálním kokpitem, head-up displejem a 13″ obrazovkou infotainmentu. Volič DSG převodovky má nové místo na sloupku řízení. Jednoduchý design středové konzoly nyní nabízí cestujícím ještě více prostoru. Multifunkční ovladače (Smart Dials) umožňují ještě snadnější ovládání funkcí ve voze. Každý z otočných a stlačitelných ovladačů poskytuje intuitivní a snadný přístup k mnoha funkcím vozu, digitální displej na ovladačích umožňuje rychlý komplexní přehled. Oba modely se navíc s novou generací staly ještě udržitelnějšími: Škoda nyní také ve vozech Kodiaq a Superb používá potahové látky ze 100% recyklovaného polyesteru.


31.8.2023

  Rolls-Royce , luxusní vozy

Rolls-Royce představuje Droptail Amethyst: vyjádření ušlechtilosti, čirosti a odolnosti

Společnost Rolls-Royce Motor Cars má tu čest představit Rolls-Royce Amethyst Droptail – dechberoucí mistrovské karosářské dílo, které vyzdvihuje kulturní dědictví, rodinnou tradici a osobní zaujetí zákazníka.


30.8.2023

  Auto novinky , Ford , Obytné vozy , elektrický pohon , hybridní pohon

Ford představuje novou generaci obytného vozu Nugget – inteligentnější, všestrannější a připravenou elektrifikovat cesty za dobrodružstvím

Ford představuje novou generaci oblíbeného obytného vozu Transit Custom Nugget, která kombinuje nejmodernější automobilové a interiérové funkce s cílem zprostředkovat ještě příjemnější dobrodružství na cestách. Poprvé se zájemci o Nugget mohou rozhodnout pro propracovanou elektrifikovanou pohonnou jednotku – flexibilní plug-in hybrid.


30.8.2023

  Toyota , elektrický pohon , limuzína , off-road , skladové vozy , SUV

Toyota vyhlašuje akční ceny. Nejvýhodněji vyjdou skladové vozy

Některé modely od Toyoty jsou k dostání za ještě výhodnějších podmínek. Rozšířená akční nabídka se týká především skladových vozů, přičemž největší cenové zvýhodnění zaznamenala novinka, čistě elektrická Toyota bZ4X, která je nyní k dostání o 300 000 Kč levněji.


30.8.2023

  MPV , Obytné vozy , VW

Volkswagen Užitkové vozy přináší akční nabídku kultovních modelů California 6.1

Volkswagen Užitkové vozy připravil pro své zákazníky akční nabídku modelů California 6.1 za mimořádně výhodné ceny. Legendární kempovací vozy California Beach a California Ocean nabízejí nekonečnou svobodu na čtyřech kolech za ceny, které jsou výhodnější až o 404 851 Kč včetně DPH. Akční modely California 6.1 jsou k dispozici ve dvou výkonových verzích 110 kW (150 k) nebo 150 kW (204 k) již od 1 574 361 Kč včetně DPH.


30.8.2023

  Lexus

Lexus je podle Auto Trader nejspolehlivější značkou

Lexus byl v britské soutěži Auto Trader New Car Awards 2023 zvolen nejspolehlivější automobilovou značkou. Titul získal Lexus za posledních pět let již počtvrté, a to na základě reálných zkušeností a mínění více než 220 tisíc majitelů vozů ve Velké Británii, kteří se ročního průzkumu Auto Trader zúčastnili.


18.8.2023

  Auto novinky , Ford , sportovní vozy

První Mustang GTD v historii: Nový Ford pohání špičková technika na nejvyšší světové úrovni. Výkonný vůz pro silniční provoz, který je připraven porazit ty nejlepší

Mustang® GTD je nejodvážnější a nejpokročilejší Mustang všech dob, limitovaná edice výkonného vozu legálního pro silniční provoz, který byl navržen souběžně se závodním Mustangem GT3 a je připraven postavit se nejlepším výkonným vozům světa.


18.8.2023

  Citroën

Citroën Berlingo žije! Importér opět nabízí oblíbený vůz se spalovacím motorem

Značka Citroën s radostí oznamuje, že opět nabízí spalovací verze oblíbeného Berlinga. Citroën Berlingo, který se vyráběl od roku 1996 má mezi zákazníky dlouholetou tradici oblíbenosti a pro svou všestrannost se stal oblíbeným výběrem v různých segmentech trhu. S rostoucím zájmem o elektromobilitu však Citroën v lednu 2022 ukončil v EU prodej osobních spalovacích verzí Berlinga, aby se víc zaměřil na rozvoj své elektrické řady vozidel.


14.8.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , sportovní vozy

Individualistický vzhled a na míru přizpůsobená jízdní dynamika: díly M Performance Parts pro nové BMW řady 5 Sedan a nové BMW i5

BMW řady 5 Sedan se již od své první generace vyznačuje vytříbeným sportovním charakterem a vysokou mírou komfortu při cestách na dlouhé vzdálenosti. Nová, osmá generace nejúspěšnějšího manažerského sedanu na světě navíc svými sportovními proporcemi podtrhuje svůj dynamický charakter. Ten lze dále zvýraznit doplňky z programu BMW Performance Parts, které budou na trh uvedeny v říjnu 2023, tedy společně se zahájením prodeje nového BMW řady 5 Sedan a elektrického BMW i5. Široký sortiment dílů pro aerodynamiku, interiér a podvozek navíc přináší mnoho možností pro úpravy zvyšující dynamické schopnosti.