rss

Denně přinášíme aktuality o nejnovějších autech

První vodíkový vůz Toyota Mirai přijíždí na český trh

20.4.2021   Toyota , vodíkový pohon

V České republice odstartoval prodej prvního osobního automobilu na vodíkové palivové články Toyota Mirai. Aktuální model je již druhou generací vodíkového elektromobilu, která se může pochlubit dojezdem 650 km. Natankování přitom nezabere více než 5 minut. Cena nové Mirai na českém trhu začíná na 1,7 milionu korun.

Číst více

Peugeot představuje na šanghajském autosalonu novou řadu SUV: zrodil se styl „New French Chic“

19.4.2021   Peugeot , SUV

Dongfeng Peugeot přebírá nové ikonické logo lva a představuje svou novou strategii: „designed by Peugeot made for China“. Nová řada SUV Peugeot 4008, 4008 PHEV a 5008 je uváděna na trh za ceny od 169 700 do 263 700 jüanů (21 710 až 33 740 EUR). Tato nová francouzská elegantní SUV se opírají o čtyři pilíře, kterými jsou design, kvalita, dynamika a konektivita. 

Číst více

Lexus odhalil nový model ES

19.4.2021   Lexus

Lexus odhalil ve světové premiéře nový model ES, který přináší nové atraktivní technologie a designové prvky. Patří mezi ně například lepší odhlučnění, větší pohodlí při jízdě, nový dotykový displej znatelně usnadňující ovládání multimediálního systému, špičková aktivní bezpečnost včetně nejnovějšího systému Lexus Safety System+ 2.5 a rovněž nový jedinečný pocit za volantem díky vylepšenému odpružení, optimalizaci odezvy brzdového pedálu a – v případě provedení ES F SPORT – adaptivnímu odpružení AVS. Na český trh dorazí nový Lexus ES ve čtvrtém kvartále letošního roku.

Číst více

Audi A6 e-tron concept – Další krok v e-voluci

19.4.2021   Audi , elektromobily

Audi energicky pokračuje ve své e-voluci směřující k elektromobilitě. Na autosalonu Auto Shanghai 2021 debutuje čtyřdveřový sedan Audi A6 e-tron concept, který předznamenává inovativní rodinu velkosériových automobilů s výhradně elektrickým pohonem. Jako základ poslouží zcela nová technická platforma „Premium Platform Electric“, krátce PPE. 

Číst více

Toyota představuje koncept elektromobilu bZ4X

19.4.2021   Toyota , SUV

Toyota na autosalonu v Šanghaji představila plánovaný koncept modelu Toyota bZ4X. Jde o prvního zástupce rodiny bezemisních elektromobilů s bateriovým pohonem. Toto koncepční SUV střední třídy s pohonem všech kol je součástí proměny Toyoty z výrobce automobilů na firmu poskytující mobilitu pro všechny.

Číst více