Novinky o autech

Přečtěte si novinky o všech značkách aut prodávaných v ČR!

AutoNewsletter denně přináší aktuality o nejnovějších autech

11.8.2023

  BMW , Nová generace , elektromobily , hybridní pohon

BMW představuje novou generaci pancéřovaných vozidel ze segmentu luxusních sedanů

První BMW i7 Protection, nové BMW řady 7 Protection. Dva modely vyvinuté na základě nového BMW řady 7 úspěšně kombinují bezkonkurenční ochranu posádky s mimořádným jízdním komfortem a prostorností, pokročilými prvky výbavy a dynamickými jízdními vlastnostmi, kterými je značka BMW proslulá. Jako vůbec první pancéřovaný sedan na světě s čistě elektrickým pohonem plní BMW i7 Protection roli skutečného průkopníka. Tato modelová varianta splňuje bez jakýchkoli omezení všechny požadavky třídy ochrany VR9, stejně jako je tomu u nového BMW řady 7 Protection se spalovacím motorem.


10.8.2023

  MPV , Obytné vozy , VW , užitkové vozy

Paket pro přenocování v novém Multivanu již lze objednávat

Volkswagen Užitkové vozy vychází vstříc přáním zákazníků, kteří nepotřebují pro své cestovatelské výpravy osvědčený kempovací model California, ale čas od času chtějí ve svém Multivanu komfortně přenocovat. Pro nový Multivan je nově k dispozici praktický „paket pro přenocování“, jehož sklopná matrace spolu s prvky pro zatemnění interiéru promění rodinné MPV v lehkou verzi kempovacího vozu.


10.8.2023

  Opel , elektromobily

Koncept Experimental naznačuje budoucnost automobilky Opel

Opel svým úžasným konceptem Opel Experimental jasně naznačuje svoji cestu do budoucnosti. Ultramoderní design exteriéru Opelu Experimental je výmluvným avízem, kam a jak se bude značka Opel ubírat v nadcházejících letech. Nejvýraznějšími momenty konceptu jsou špičková aerodynamika, prostorný a vzdušný interiér s odlehčenými sedadly a head-up displej nové generace. Bateriový crossover oslaví svou světovou premiéru na letošním veletrhu IAA Mobility v Mnichově (5. až 10. září 2023).


10.8.2023

  Hyundai , hybridní pohon , SUV

Hyundai SANTA FE po radikální proměně přináší největší vnitřní prostor v segmentu

Značka Hyundai v digitální světové premiéře představila zcela nové SUV SANTA FE. Jeho koncept „Open for More“ ztělesňuje radikální transformaci modelu, jejímž ústředním prvkem je nové široké zadní výklopné víko. Pátá generace modelu SANTA FE překypuje prémiovými komfortními a praktickými prvky výbavy, z nichž některé slaví světovou premiéru absolutně nebo v rámci své třídy. Zcela nový model se začne v Koreji prodávat v srpnu, v Severní Americe a Evropě v první polovině roku 2024.


7.8.2023

  Škoda

Modernizované modely Scala a Kamiq přicházejí na český trh v atraktivní verzi First Edition

Dvojice kompaktních modelů značky Škoda přichází v inovované podobě s řadou nových výbavových prvků, které v daném segmentu nejsou obvyklé. České zastoupení automobilky Škoda Auto pro tuto příležitost připravilo speciální nabídku vozů Scala First Edition a Kamiq First Edition, obsahující nejdůležitější novinky modernizovaného provedení. Doporučená prodejní cena obou vozů startuje shodně na částce 599 900 Kč včetně DPH a k zákazníkům by se měly dostat již v prvním kvartálu roku 2024.


7.8.2023

  Toyota , sportovní vozy

Evans s týmem TOYOTA GAZOO Racing si dojeli pro další vítězství na Rallye Finsko

Závodní tým Toyota GAZOO Racing World Rally Team oslavuje další vítězství na domácí půdě ve Finsku díky senzační jízdě Elfyne Evanse. O pozici na stupních vítězů bojoval i stájový kolega Takamoto Katsuta, který se nakonec umístil třetí.


7.8.2023

  MPV , Obytné vozy , VW , hybridní pohon , užitkové vozy

35 let svobody na kolech: Volkswagen Užitkové vozy naznačuje studií California CONCEPT budoucnost této modelové řady

V roce 1988 debutoval ve světové premiéře na veletrhu Caravan Salon první model California na základě modelu VW Bus (T3). Přesně o 35 let a 260 000 vyrobených exemplářů později představí Volkswagen Užitkové vozy na největší výstavě svého druhu v Düsseldorfu ve světové premiéře studii California CONCEPT, která je výhledem na budoucnost této modelové řady. Sériová verze nové generace modelu California bude vyráběna od roku 2024 v německém výrobním závodě Hannover značky Volkswagen Užitkové vozy.


2.8.2023

  Toyota

Nová Toyota Land Cruiser je návrat ke kořenům

Toyota odhalila zcela nový Land Cruiser, který představuje návrat ke kořenům, ovšem v novém designovém hávu. Geny legendy se spojily s novými technologiemi a přináší ještě lepší jízdní schopnosti. Předprodej nového Land Cruiseru pro evropské zákazníky zahájí Toyota v říjnu, první vozy by měly k zákazníkům dorazit v první polovině roku 2024.


2.8.2023

  Lexus

Lexus LBX v hvězdné roli na filmovém festivalu

Přibližně za měsíc se pozornost světa soustředí na benátský ostrov Lido, kde bude zahájen 80. ročník mezinárodního filmového festivalu v Benátkách La Biennale di Venezia 2023. Lexus již posedmé v řadě přijíždí v roli oficiální značky festivalových automobilů. Letos se hlavní role ujímá zcela nový kompaktní crossover Lexus LBX.


2.8.2023

  Škoda , SUV

Designové detaily modelů Škoda Scala a Kamiq

Ještě před digitální světovou premiérou omlazených modelů Škoda Scala a Kamiq ukazuje automobilka sadu skic odhalujících designové detaily předních masek a světel. Čtyři roky od spuštění produkce představuje Škoda Auto modernizované verze kompaktního modelu a městského SUV s řadou technických vylepšení a omlazeným vzhledem.


21.7.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

Osmá generace BMW řady 5

Dnes byla za přítomnosti bavorského ministerského předsedy Markuse Södera v továrně BMW Group Dingolfing zahájena výroba nové generace BMW řady 5, včetně jeho nové čistě elektrické varianty BMW i5. Výrobní závod v Dolním Bavorsku, který v roce 2023 oslaví 50 let výroby automobilů BMW, tak po BMW iX a BMW i7 spustil výrobu již třetího čistě elektrického modelu během dvou let. Podíl čistě bateriových vozidel na celkové výrobě v největší evropské továrně BMW Group by se měl zvýšit ze čtyř procent v roce 2021 na více než 40 procent v příštím roce.


21.7.2023

  Škoda , Škoda Superb , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Nová generace vozu Škoda Superb

Škoda Auto představí čtvrtou generaci modelu Superb v listopadu 2023, tedy 90 let po uvedení historicky prvního modelu tohoto jména. Stejně jako předchozí generace kombinuje nový Superb výrazný design s vyspělou technikou. Nový vůz je bezpečnější a prostornější než kdykoli předtím a je připraven pokračovat v dlouholeté tradici modelů Superb značky Škoda. Superb bude k dispozici s třemi benzinovými motory, dvěma naftovými motory, dále ve verzi s plug-in hybridním pohonem, který nabídne delší dojezd na elektřinu a to přes 100 km. Poprvé se Superb představí také s mild-hybridní technologií. Výkonové spektrum agregátů sahá od 110 kW (150 k) do 195 kW (265 k). Tři zcela nové prvky dále rozšiřují seznam charakteristických Simply Clever prvků a jejich počet se zvyšuje na 28.